Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.2.2017, 15:02

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
 Fotosoutěž! 
Autor Zpráva
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Fotosoutěž!
Přátelé, co si takhle zafotosoutěžit? Tak si v redakci řikáme, že jsme už dlouho neudělali nic nového, celkem se už delší čas nic moc neděje...
Nějaké předběžné zmínky tu už jsou, v tomto momentě máme po technické i provozní stránce všechno vyřešeno, můžeme se do toho hnedle pustit.
První kolo ošéfujeme z tohoto místa, ofic stránku na webu spustíme, až budeme mít první výsledky.
Tak co řikáte, vy všichni šikovní fotografové - a že vás není málo! - zkusíme to?

Naposledy upravil Ondra dne 9.1.2009, 7:06, celkově upraveno 1

6.1.2009, 12:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No Andy, že Ty máš nový foťák? :wink: Já mám zatím jen nové fotky a už se nemůžou dočkat až vyletí ze "šuplíku"

6.1.2009, 13:32
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Nový foták (bohužel) nemám, jen jsem ted něco málo vyfotil dědovým digikompaktem na Vysočině, jak jsme tam byli u babičky přes Silvestra. Zapomněl jsem si vzít svůj ultrazoom... :oops:

A neboj, soutěž asi brzo zahájíme, fakt už na to mám úplně všechno nachystáno.

6.1.2009, 18:50
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak vážení, pojdme do toho. Pojdme fotit, proberme své fotoarchívy a zkusme, co to udělá.
První kolo bude tématicky velmi snadné a příhodné. Konečně máme i v nížinách kolem sebe sníh, prvním tématem tedy budiž zima ve smyslu roční odbobí. Takže zasněžená krajina, stromy, detaily nebo makra se sněhem či ledem, prostě všechny formy zmrzlé vody v hlavní roli, jinak nápln a sdělení fotky bez limitu - umělecká fotka, výpravná nebo i dokumentární či humorná atd atp.
Fotky si zatím vyberte nebo se vydejte fotit tzv. na stůl, pracujeme na pravidlech soutěže (první verze pravidel je již zásadně změněna), která vydáme pravděpodobně příští týden a kde se taky dovíte, jak se s fotkami má zacházet, kolik jich každý pošlete soutěžit atd.
Co se týče termínu uzávěrky posílání fotek a hlasování, to se myslím vzhledem k tématu dohodneme podle vývoje počasí. Předběžně bych hlasování viděl na první dva týdny března.
Tož tak. Dotazy, připomínky samozřejmě v tomto vlákně a těším se na hojnou účast a ještě víc na vaše fotky. :ok: :kytka:

9.1.2009, 7:13
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Přátelé, mám pro vás funkční ukázku soutěžní fotogalerie.
Ptáte se, co to je? Než si strkat pravou nohu za levé ucho, je pro všechny jednodušší využít známé prostředí našich fotogalerií i pro hodnocení fotek.
Je to jednoduché. Galerie funguje zcela totožně, jak jste zvyklí a na první pohled i totožně vypadá. Rozdíl je v tom, že když si otevřete fotky na prohlížení, pod každou fotkou najdete prostor na poslání komentáře a hodnocení pro každou fotku zvlášt. Tímto způsobem je právě řešeno hlasování pro fotky.
Klikněte si na to velké "plus" a můžete psát. Nezapomente fotku ohodnotit dvoutlačítkem "minus" a "plus", kterým můžete každé fotce přidělit 0 až 5 bodů. Fajfkou to celé odešlete, křížkem zrušíte.
Jednoduché, že? V této ukázkové galerii si to můžete podle libosti vyzkoušet, pište a hlasujte, jak vás napadne. Jejím účelem je, abyste si to mohli osahat, abyste věděli jak na to, až přijde první doopravdovské hlasování.

10.1.2009, 23:05
Odpovědět s citací
Příspěvek fotosoutěž
do toho jdu přece nemůžeme pořád slintat jen u fotek nějakýho slepýho krtka co bydlí v paneláku a jenom se náhodou naučil jezdit na kole :mrgreen:

11.1.2009, 1:24

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Honzo, já myslím, že za chvíli budeme "slintat" všichni nad fotkami od Tebe, když sem hodíš něco ze svých nevšedních zážitků, kterými je Tvůj aktívní život doslova přeplněn. Jak Tě znám, chvilku neposedíš a pořád jsi někde " v luftě", to by byl čert v tom, aby si neulovil něco suprovního

To Andy: Zkusil jsem si to komentování (foto 09) a vypadá to moc fajn. Hodnocení bude vykazovat jen výslední průměr, nebo tam máš někde zašifrováno i to od koho kdo dostal kolik bodů ? ( teď nevím, ale jestli to je vůbec důležité a zda bych to tam vůbec chtěl, to je jen taková úvaha, jeden nemá co dělat :oops: ) Beru zpět, právě jsem si všiml, že tam jsou u každého jména hvězdičky :ok:

11.1.2009, 18:54
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Přesně tak, celkem jasně je vidět, kdo kolik bodů poslal, což je pro mne důležité pro sčítání hlasů. Možná bychom měli ještě doladit otázku případného anonymního hlasování.
A jinak už opravdu není na co čekat, na webu najdete hotovou stránku s fotosoutěží a hlavně s kompletními pravidly soutěže. Odkazy jsou na titulní stránce a v levém sloupku.
Jsem si jist, že k pravidlům bude třeba leccos upřesnit nebo rovnou vysvětlit. Veškeré dotazy, přípomínky atd směřujte tentokrát výhradně sem, do tohoto tématu, protože na co se optá jeden, může zajímat leckoho jiného a tak ta řešení tady budou prospěšná všem.

12.1.2009, 7:12

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Zajímá mě jedna věc - fotky od jedného autora budou za sebou nebo "náhodný výběr"?

12.1.2009, 21:32

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Proč by ty fotky nemohly mít vyšší rozlišení, aspoň 800 px?

12.1.2009, 21:41
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Krtek: Vnukls mi zajímavý nápad. Řešení si ještě promyslím... :wink:
EDIT 13/1: Fotky budou v soutěžní galerii lehce promíchané.

Raddy: To je dáno mou odpovědností, na základě níž beru ohled na stále početnou a tudíž velmi významnou skupinu uživatelů rozlišení monitorů 1024x768px. V tomto rozlišení se fotka s delší stranou 640px na šířku vejde pohodlně právě na celou zobrazovací plochu, fotka na výšku chce mírně posunout popř. je třeba provést aktuální nastavení v prohlížeči, aby se i fotka na výšku zobrazila celá.
Mým zájmem je, aby ta rozhodně ne zanedbatelná skupina uživatelů rozlišení 1024x768px nemusela fotky v galerii moc scrollovat, protože by neměla představu sdělení celého obrazu. Právě tento aspekt je zejm. při hodnocení fotek velice důležitý a významně jsem ho zohlednil i v případě "běžných" galerií - tedy srazových, výletových atd.
Neméně důležitým faktem je, že i v rozměru delší strany 640px je fotka plně čitelná, je vidět vše, co má být vidět, tedy fotka zmenšením do tohoto rozměru rozhodně netrpí ztrátou výpovědní hodnoty at už jde o prosté sdělení obsahu nebo umělecký přednes.

Naposledy upravil Ondra dne 15.1.2009, 6:21, celkově upraveno 2

12.1.2009, 23:30

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Není ten předběžný termín zbytečně dlouhý? Navrhuju zkrátit ho. Fotek zimy má každý z předchozích let určitě dost, tak není třeba čekat, až ta letošní skončí. Navrhuju dát termín pro zasílání soutěžních fotek do konce ledna. V únoru by se vyvěsily, v průběhu února by se pro ně hlasovalo o na a konci měsíce by se vyhlásil vítěz a od března nové téma. Co vy na to? Čekat ještě přes únor mi příjde zbytečně dlouho. Na stránce se nebude nic dít a naše chutě do soutěžení můžou polevit. Teď je každý nažhavený a zvědavý, tak proč to natahovat?

14.1.2009, 21:46

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy píše:
Mým zájmem je, aby ta rozhodně ne zanedbatelná skupina uživatelů rozlišení 1024x768px nemusela fotky v galerii moc scrollovat, protože by neměla představu sdělení celého obrazu. Právě tento aspekt je zejm. při hodnocení fotek velice důležitý a významně jsem ho zohlednil i v případě "běžných" galerií - tedy srazových, výletových atd.
Neméně důležitým faktem je, že i v rozměru delší strany 640px je fotka plně čitelná, je vidět vše, co má být vidět, tedy fotka zmenšením do tohoto rozměru rozhodně netrpí ztrátou výpovědní hodnoty at už jde o prosté sdělení obsahu nebo umělecký přednes.

Ad. první argument - ta skupina uživatelů je podle mne téměř zanedbatelná (i když k ní částečně patříme, neb máme doma notebook s tímto rozlišením). Ale i kdyby to byla významná skupina není problém si pomocí klávesové zkratky ctrl a - stránku zmenšit na požadovanou velikost.

Ad. druhý argument - právě zmenšením utrpí jak čitelnost tak výpovědní hodnota fotografie a čím je to zmenšení větší, tím hůř. Navíc dnešní trend je umožnit uživatelům internetu vychutnat si fotky, video i zvuk v co možná nejvyšší kvalitě. Nevím tedy proč se o tuto možnost ochuzovat a "šetřit" rozlišením na nesprávném místě?

15.1.2009, 23:01
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No tak ta téměř zanedbatelná skupina uživatelů rozlišení 1024x768px činí více než 40% všech návštěvníků webu CB...
Tu klávesovou zkratku neznám, nikdy jsem nic takového nepotřeboval. Takže prozrad ještě, jak to písmo zase zvětším? Ptám se i za ostatní, protože opravdu netuším, kolik lidí tyhle zkratky zná a používá je.
A navíc: v mém prohlížeči (SeaMonkey) se změna velikosti vůbec nedotkla obrázku, zmenšilo se jen písmo a fotky jsem tak dostal na monitor jen o cca 5mm více při maximálně zmenšeném textu, což je - podle mého názoru - bezpředmětné. MSIE 6 - mimochodem taky se značným náskokem dominantní používaný prohlížeč, viz patřičný výřez statistik TopListu za čtvrtek 15/1 09 k 23.50 hod - na změnu velikosti Tebou řečenou zkratkou nereaguje vůbec. Takže (pokud jsem tedy neudělal někde chybu) - prosím neber si to zle - moje přesvědčení se tímto nemění.
Nicméně tím neříkám, že otázku případného zvětšení obrázků v soutěžních galeriích smetám ze stolu. Pokud o větší obrázky projeví zájem i ostatní účastníci soutěže - zde, v tomto vláknu - a pokud hlasujícím nebude vadit nutnost svislého posunu fotek na výšku, budou větší.

16.1.2009, 0:31
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Dais píše:
Není ten předběžný termín zbytečně dlouhý? Navrhuju zkrátit ho. Fotek zimy má každý z předchozích let určitě dost, tak není třeba čekat, až ta letošní skončí. Navrhuju dát termín pro zasílání soutěžních fotek do konce ledna. V únoru by se vyvěsily, v průběhu února by se pro ně hlasovalo o na a konci měsíce by se vyhlásil vítěz a od března nové téma. Co vy na to? Čekat ještě přes únor mi příjde zbytečně dlouho. Na stránce se nebude nic dít a naše chutě do soutěžení můžou polevit. Teď je každý nažhavený a zvědavý, tak proč to natahovat?

Nejsem proti. Prece jen si ale myslim, ze na hlasovani by mohly stacit dva tydny. Uzaverku posilani fotek bychom tak mohli dat na 6.2., pres vikend bych udelal galerii, pak by se do nedele 22.2. hlasovalo a ve zbytku unora vyhlasime viteze a nove tema, ktere mimochodem uz mam.
Co vy vsichni na to?

16.1.2009, 17:38
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další