Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.9.2018, 14:22

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Prosím o pomoc 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Příspěvek Prosím o pomoc
Mám něco s přehazováním. Když jedu tak nemůžu přehodit z 5 na 6. Už se mi to zkoušel opravit bratr i strejda, který tomu trochu víc rozumí, ale fukční to bylo asi jen 2 dny. Když jsme ale kolo zvedli tak to šlo lehce, ale jak jsme to zase zkusili za jízdy tak to nešlo. Nevíte co s tím??? :(

18.7.2006, 11:08
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Rada je velmi jednoduchá. Zajeď si do servisu. Takové práce má dělat ten kdo to umí. :roll: :roll: :roll:

18.7.2006, 11:38
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
S tím dát to do servisu - kvůli téhle prkotince - nesouhlasím, já si myslím, že to Kačka zvládne taky - že jo, Kačko?
Ochota řetězu skákat po pastorcích je dána předpětím lanka přehazovačky čili šaltru. To se dá seřídit na dvou místech, jednak na páčce nebo gripu, jednak přímo na tělese šaltru. Oboje to jsou šrouby, takže když s nima točíš doleva, vyšroubováváš je ven, tím zvyšuješ tah lanka a přehazovačka jde lépe k větším pastorkům. Pokud potřebuješ opačný efekt, tedy přiblížit řetěz menším pastorkům, šrouby točíš doprava a tím tah lanka snižuješ.
Ten šroub, co je na tělese šaltru, použij jako hrubé nastavení, jemně to dolad šroubem na páčce/gripu.
Jinak viz http://www.cyklobanda.com/index.php?page=servis/radice jsou tam i obrázky.

Naposledy upravil Ondra dne 20.7.2006, 20:05, celkově upraveno 1

18.7.2006, 12:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek Dais
.. prostě obecný lékařský pindy........ Andy, nejde to nějak přetlumočit do srozumitelné lidštiny???? mně se totiž s přehazovačkou asi taky cosi děje, ale Martin mě nutí, abych si to seštelovala sama, páč to má ladit vždycky ten, kdo na tom jezdí a tudíž ví, co mu to dělá a kam to blbě řadí....... já jelikož nevím, kam mi to blbě řadí, tak ten moment nucenéopravy oddaluju jak se dá...... tož tu radu zlidšti a já si třeba troufnu do toho vrtnout......časem........ pokud to stihnu, než to půjde do servisu... na seštelování.....doladění.....a pomazlení...... :P

18.7.2006, 13:27

Odpovědět s citací
Příspěvek 
tan anonym, to su jáááá, Daisule, ale přísahala bych na holej pupík, že jsem se přihlašovala...... :?

18.7.2006, 13:44

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy píše:
S tím dát to do servisu - kvůli téhle prkotince - nesouhlasím, já si myslím, že to Kačka zvládne taky - že jo, Kačko?
Ochota řetězu skákat po pastorcích je dána předpětím lanka přehazovačky čili šaltru. To se dá seřídit na dvou místech, jednak na páčce nebo gripu, jednak přímo na tělese šaltru. Oboje to jsou šrouby, takže když s nima točíš doleva, vyšroubováváš je ven, tím zvyšuješ tah lanka a přehazovačka jde lépe k větším pastorkům. Pokud potřebuješ opačný efekt, tedy přiblížit řetěz menším pastorkům, šrouby točíš doprava a tím tah lanka snižuješ.
Ten šroub, co je na tělese šaltru, použij jako hrubé nastavení, jemně to dolad šroubem na páčce/gripu.
Jinak viz http://www.cyklobanda.com/index.php?page=servis/radice jsou tam i obrázky.

Já se na to teda dneska pokusím podívat, ale nevěřím tomu, že bych to opravila. Já jsem na takový věci levá! :P

18.7.2006, 15:09
Profil ICQ
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Dais
Dais píše:
.. prostě obecný lékařský pindy........ Andy, nejde to nějak přetlumočit do srozumitelné lidštiny???? mně se totiž s přehazovačkou asi taky cosi děje, ale Martin mě nutí, abych si to seštelovala sama, páč to má ladit vždycky ten, kdo na tom jezdí a tudíž ví, co mu to dělá a kam to blbě řadí....... já jelikož nevím, kam mi to blbě řadí, tak ten moment nucenéopravy oddaluju jak se dá...... tož tu radu zlidšti a já si třeba troufnu do toho vrtnout......časem........ pokud to stihnu, než to půjde do servisu... na seštelování.....doladění.....a pomazlení...... :P

Tak to Tě Martin nutí dobře, protože jen sama si všechno pošteluješ tak, aby Ti to vyhovovalo.
No dobrá, pokusím se to říct ještě jednodušeji, i když nevím, jestli to vůbec jde:

Představ si: jedeš. Na kole. Jedeš a šlapeš a šlapeš stále tíž. Řekneš si "chce to podřadit", sáhneš po řadiči, cvakneš a - řetěz místo toho, aby poslušně vyskočil na větší pastorek (tedy kolečko nebo jak to říct jinak), začne o něj jen chrastit a ne a ne na něj vylézt. Co uděláš?
Slezeš z kola, shýbneš se k šaltru a Obrázek tenhle šroubeček otočíš o jedno nebo dvě cvaknutí VLEVO. Pak sedneš na kolo a když příště dobře zařadíš větší pastorek, pustíš to z hlavy. Pokud ne, proceduru opakuješ.

Kačka, protože jí řetěz nechce vlézt na menší pastorek, ten šroubek otočí o jedno nebo dvě cvaknutí VPRAVO. Ještě předtím ovšem, pokud je šestý pastorek poslední, tedy ten úplně nejmenší, může prvně zkusit otočit Obrázek šroubeček na tělese šaltru označený písmenkem H trošku vlevo. To je spodní doraz šaltru a tím trošku otočením vlevo se celý šaltr dostane trochu níž a tím pádem blíž k tomu malému pastorku.

Uuuuuffffff, teda ještě jednodušeji to už asi nezvládnu...

18.7.2006, 17:11

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy může býti i jiný problém proč přehazka nepřehodí na nejmenší kolečko a to lanko, které může být zlomené a drhne v bovdenu. Potom by se měly vyměnit bovdeny a lanko.

18.7.2006, 23:01
Profil ICQ
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Souhlasím. A doplnuji - podle Rastových lonských zkušeností - taky by nebylo špatné do bovdenů trochu kápnout WDčko, tím se chod lanka v bovdenu zlehčí.

19.7.2006, 4:01

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak jsem to zkusila a nejde mi to. Asi s tím nic nenadělám..... Ach jo. :cry:

19.7.2006, 16:36
Profil ICQ

Odpovědět s citací
Příspěvek 
tak to já to ještě teda nezkusila. Možná, že když budu ještě pár dní naříkat, tak Martinovi dojde trpělivost a sešteluje mi to :twisted:

20.7.2006, 7:14

Odpovědět s citací
Příspěvek Já vás fakt miluju.
Dais já jsem zcela na tvé straně. Mluvíš mi z duše. :lol:
Já, když mám nějaký problém na kole, tak taky nejdřív otravuju Andyho. Koneckonců podle mně takovéhle věci by snad měl dělat chlap. Copak já mu řeknu ať si to svý prádlo sám vypere, usuší, vyžehlí, poskládá a uklidí? Vždyť je jeho a nosí ho on.... :wink: Jsou věci, které si na kole musí každý umět udělat sám, ale jsou věci, na které nestačím a nemám na ně čas, právě proto, že peru, věším, atd... :P :lol:

23.7.2006, 23:20
Profil ICQ
Odpovědět s citací
Příspěvek 
ObrázekObrázekObrázek

24.7.2006, 7:05

Odpovědět s citací
Příspěvek 
tak tyhle zákeřné argumenty jsem ještě nepoužila (zkouším to zatím po dobrém a sem tam láskyplným oblbováním), ale jak to nepude, tak tímhle přitvrdím :twisted: :D

24.7.2006, 7:44
Odpovědět s citací
Příspěvek 
TO: DAIS
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

24.7.2006, 9:25
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další