Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.8.2018, 16:02

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Fotohrátky 
Autor Zpráva
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Fotohrátky
Tak, jubilejní a přelomové 10. kolo je za námi, pojdme se ted zamyslet nad budoucností Fotohrátek. Ty tři měsíce po 9. kole, kdy se nikdo neměl k ničemu a začalo se něco dít až poté, co jsem existenci Hrátek připomněl a rovněž autorská účast i aktivita v hodnocení fotek v kole právě skončeném je pro mne jednoznačným ukazatelem nezájmu o tento projekt. Proto jsem přesvědčen o tom, že přese všechno, co jsem pro ně udělal a kam je dovedl, agónii Fotohrátek nemá smysl prodlužovat a rozumným krokem je jejich ukončení. Nemá přitom myslím význam se o tom nějak obšírně zmiňovat přímo na webové stránce, úplně postačí, když se tady dohodneme.

11.1.2012, 23:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Fotohrátky
Samozřejmě fotohrátky potřebuji pauzu a poté možná i nějaké změny.Fotohrátky mě osobně moc bavily, dokonce jsem i díky nim zrychlil pokládání prstů svých tlap na písmenka :D. Ale Andy, fotohrátky žijí a umírají s počtem ůčastníků a protože jsme podle mne příliš tlačili na frekvenci jednotlivych kol a jejich hodnocení rychle jsme se vyčerpali a nedali dost času nerozhodným se zapojit a tak účastníků ubývalo a i ty jsi odpadl myslím docela brzo.Není vše jen něco vymyslet ale taky jít příkladem že?Takže žádná agónie ale možná jiná forma.Třeba něco jako Honzíkova cesta.Myslím to tak:Kolónka fotohrátky může zůstat natrvalo že? No a tam by mohla být natrvalo témata a během roku by do takového okna konkretního tématu kdokoliv poslal svůj aktuální úlovek a nejlépe v zimě by se to obodovalo za celý rok a kecat by se možná mohlo celý rok.Vím že tomu nerozumím a určitě to nejde lehce ale jen jsem si tak pustil prsty na špacír. A co vy?

12.1.2012, 21:06
Administrátor

Odpovědět s citací
Tak pokud chcete Hrátky zachovat, změna systematiky je určitě nutná, s tím bezvýhradně souhlasím. Ten celoroční sběr fotek je ovšem poměrně specifická záležitost, je třeba pečlivě zvolit adekvátní témata, např. tak, aby se fotky k některým daly pořídit jen v určitých ročních obdobích nebo místních podmínkách, určitě bych se pak nebál i témat náročnějších, např. technických (makro, světlo/stín), nebo třeba uměleckých, úplně klidně - v určitém extrému - i Krtkem byt možná "jen pro srandu" naťuknutý akt.
Volba témat tak sice nebude záležitostí zcela jednoduchou, protože navíc čtyři témata na celý rok budou rozhodně málo. Na druhou stranu to však klidně můžou být témata trvalá, tedy platná pro každý ročník. Hodnocení fotek pak může získat další dimenzi, kdy se mohou hodnotit fotky nejen v rámci roku, ale i srovnávat fotky jednotlivých autorů v jednotlivých ročnících, což může být nesmírně zajímavé.
Dlouhodobé hodnocení je pak naprosto logické, na celý rok bych to ale přeci jen nedával, půlrok je myslím doba dostatečná.
Suma sumárum, tohle osobně vidím jako dobrý nápad, je to rozhodně možná cesta a nebude-li vám to vadit, možná bych se zase semo-tamo taky přidal.
Možností řešení Hrátek ale může být víc, takže se zamýšlejte a navrhujte a mluvte o tom.

P.S.: Hrazdo, zbytek tvého vstupu, zejm. tu narážku o odpadnutí a příkladu, komentovat nebudu, snad si dovolím jen poznámku, že se huboce mýlíš. Toť vše, nebudeme rušit diskusi, že jo.

15.1.2012, 14:47

Odpovědět s citací
K inovaci fotohrátek momentálně moc nápadů nemám, jestli snad něco, tak aby bylo zrušeno bodování. Možná to je důvod, proč někteří nechtějí do toho jít, nevím

19.1.2012, 17:49

Odpovědět s citací
Já si myslím, že by se hlavně měli vyjádřit ti co se bodování nezúčastní.
Zda je to nebaví, nebo nemají čas, či cokoliv jiného.
Já to pochopím, jen musí říct důvod.

19.1.2012, 21:07

Odpovědět s citací
Petře, asi všechno dohromady

20.1.2012, 10:43
Administrátor

Odpovědět s citací
Tak co se mě týče, to hodnocení vidím jako poměrně problematické. Jednodušší a pro nás určitě praktičtější by bylo hodnotit stylem "líbí nebo nic", tj. jednička nebo nula, čili bud bod dám nebo ne. To bodování 0-5 je sice detailní, ale člověk se musí rozhodovat, která fotka se mu líbí víc než která jiná, je to těžší, než fotce bud dát bod nebo ne. V mém případě to může být důvodem toho, že bych fotky i dal, ale hodnocení mi moc nejde, protože si na to musím udělat především myšlenky, naladit se na to, což možná nejen mně dělá určité potíže.
Něco jiného by bylo, kdyby každý z těch pěti (nebo jiného celkového počtu) bodů měl svůj význam, myslím tím jeden bod by byl za kompozici, jeden za expozici, další bod za kontrast, další podle subjektivního posouzení splnění či nesplnění tématického zadání a tak dále. To je už ale odbornější hodnocení vyžadující alespon rámcové znalosti fotoproblematiky a nejsem si jist, zdali má v našich podmínkách budoucnost - nejspíše asi ne.
Úplně zrušit hodnocení ale podle mne není moudré, protože bez něj se Fotohrátky stanou prostou galerií fotek, tedy přesně tím, co je tady pro nulovou aktivitu zrušeno. Jinak řečeno, zrušením hodnocení se zruší existenční atribut Hrátek.
Takže v otázce hodnocení vidím osobně jako životaschopnou změnu hodnocení na "líbí nebo nic".

22.1.2012, 20:46

Odpovědět s citací
No, fotohrátky jsou za stávajícího sravu prostě po smrti, přiznejme si to. Tak jako opakovaný vtip přestává být vtipem, tak se i fotohrátky vyčerpaly a lidi to nebaví. Pro mně osobně ztratily kouzlo a jakési napětí v momentě, kdy se fotky přestaly vystavovat anonymně. Moc mě bavilo hodnotit fotku a tipovat si, kdo by tak mohl být jejím autorem a na odtajňování jsem se vždy těšila - a na následné diskuze, když se to mohlo s autorem probírat. Vysloveně mě přestaly bavit v momentě, kdy jsme zůstali ve hře tři (Hrazdu a sebe počítámjako jeden kus). Poslední fotohrátky jsem vypustila úplně. Jednak krom koček doma teď nic nefotím a nemám čím příspět, a hrabat se v archivu se mi jednoduše nechce a nemám na to ani čas, ani chuť, páč mám pocit, že to nejlepší ze sebe jsem už do fotohrátek dala v minulosti a nice lepšího nemám. No a hodnotit jen Krtkovy fotky nemělo pointu, páč Krtek je má skvělé vždy a vždy mu je chválíme. Tolik asi za mně.

Pokud jde o nějaké oživení, chce to změnu a to zásadní. Někam se nám vykouřila motivace, vzrůšo a napětí. A hlavně hravost a zábava, tak jak to tam dostat, že. Cosik mě napadlo, tak snad to popíšu dobře: hraví jsme všichni, dostatečně praštění taky, jsme pro každou srandu a každý z nás včetně malého Míši se na srazech držíme foťáku, takže snad by to šlo. Což takhle na každém srazu vyhlásit fotografické úkoly typu: kdo vyfotí největší strom, místní pamětihodnost nebo dominantu, kdo zachytí nejsrandovnější nebo nejzajímavější snímek, kdo si nejlíp poradí s úkolem typu "vyfoť ptáka a pět vajec" nebo s úkolem "zachyť nejlépe místní atmosféru, zátiší, ranní klid, nejzajímavější stavbu, největší ksicht nebo nejhnusnějšího psa v okolí" a podobné blbosti? Po celou dobu srazu bychom tak moli VŠICHNI lovit snímky, po srazu bychom je poslali a zveřejnili, do dalšího srazu by se na webu hodnotilo, debatilo a bodovalo (přičemž bych klidně povolila veselé zákeřnosti roz typu "ty to máš úplně blbě,koukej na můj snímek, takle se to má fotiti", páč ty skvěle rozpoutávají debaty) a na srazu následujícím, nebo na promítačce by se udělalo slavnostní veřejné vyhlášení, dekorování a odměnění vítěze. Fond máme a nemusíme ho jen prochlastávat, proč z něj nekoupit nějakou sladkou nebo ulítlou odměnu pro vítěze, ať se soutěží za něco nebo pro něco! Na totok fondy přecik normálně jsou, no né? :mrgreen: Takhle by měli možnost zúčastnit se všichni s foťákem, nikdo by se nemohl vymlouvat, že nic kloudného nemá a hlavně by se nikdo doma nemusel šťourat v archivu, páč to je asi to, do čeho se lidem většinou nechce a nemají na to čas. A kdo ví, třeba by to i více motivovalo k účastem na srazu :wink: No ale to přeháním. Byla by to sranda, po srazu se stejně každý ve svých fotkách hrabe, tak těch pár do soutěže si dá rovnou bokem, což by neměl být problém, když ten dotyčný u toho compu zrovna sedí, že. Tak, a byl by konec výmluvám všelikého druhu a basta :evil: Témata by docela škodolibě mohl vybírat pořadatel srazu jakožto znalec lokality, kde budeme a nebo se na nich domluvíme při první večerní pijatyce - pardon, uvítací schůzi.
Pokud jde o bodování, u tohohle bych pětibodovou stupnici nechala, to mi příjde pestřejší a mohou se ohodnotit horší snímky aspoň jedním bodem za snahu. Jo a málem bych zapomněla, hodnotil by se spíš nápad, vtip a fantazie záběru, ne jeho kvalita, ta by byla až druhořadá. Přece jen jsme spíš komici než fotoznalci, takže zůstaňme tam, kam patříme, tedy v rovině blbnutí a hraní.
Ovšem pozor- stávající kategorii "chlubím se svým záběrem" bych určitě ponechala, a to jako druhou v pořadí. Tady bychom jako doposud mohli ukazovat, co za záběry mimo sraz nebo soutěžní téma se nám podařily - no a tady by se skvěle uplatnila Andyho jednobodová stupnice, tedy systém líbí - nelíbí. Autoři by aspoň věděli, jestli se snímek líbí i ostatním nebo jen jemu a nám hodnotícím by se ulevilo, páč bychom se jednoduše vyjádřili a nemuseli bychom mudrovat nad "složitým"hodnocením kvalit a uměleckých dojmů. A měli by možnost zapojit se do hraní i tzi, co na srazu nebyli, pokud tito srandisti nebudou chtít zapojit fantazii a poradit si nějak "mimosrazově" , nebo použít jiné fotky z doby, kdy na daném místě byli jindy.

No a kdo ví, třeba se nám v hlavách zrodí nápad, jak za účast na srazu, ve fotosoutěži a třeba i ve sběru hospod a podobných blbinách a soutěžích, co nás napadnou, rozdávat body do nějakého komplexního bodování a vyhlásit nějaký cyklopohár nebo podobnou ulítlost, ať jen tupě nejezdíme a nechlastáme. A ať je z toho jestě větší sranda než do teď :wink:
hehé, právě jsem vyhlásila válku stereotypu, takže sypte sem nápady nebo ty moje sepsujte a ať to sviští na cvičišti, hip hip hip!!!

Šišmárja já se ale nějak zakecala :oops:

23.1.2012, 11:37

Odpovědět s citací
Dášo, Ty jsi se nějak rozepsala, to budu snad týden louskat. Jsem moc rád, že jsi se nad tím tak zeširoka zamyslela, nápadů si vychrlila spoustu. Zatím narychlo odpověď:

- co se mi u Tebe líbí je, že připouštíš v jistých mezích u hodnocení systém "líbí".."nelíbí", já bych jej bral všude, jak jsem již naznačil v příspěvku výše. Ty jsi za zachování bodování u některých "věcí", tak to máme téma na širokou diskuzi nás všech :)
- s tou anonymitou, jak jsi vykreslila - na tom něco bude. Už si ani nevzpomenu, z jakého důvodu jsme vlastně od ní upustili
- ty srazové témata jsou supr a nabízí spoustu kreativnosti zaměření (třeba teď mne lehce napadlo téma: nejhlubší výstřih na trase :wink: , někteří kluci se v minulosti o něco podobné věci úspěšně pokoušeli :). Nebo, kdo na srazu vyfotí nejvíce hospod. Ale jak to udělat, když jezdíme společně? :wink:

Jen otázka,... zda Tebou naznačená témata by byly brána všechny najednou nebo spíše jednotlivě, nebo něco z toho uprostřed.

Už se těším na "sběr" čehokoliv na srazech (a třeba i na případné společné srazové večerní vymýšlení toho čehokoliv), chudáci organizátoři, vůbec jim nezávidím uhlídat tu rozlítanou smečku, aby se jim nikdo nezatoulal :)

23.1.2012, 17:00

Odpovědět s citací
Vyjádřím se jen k systému líbí - nelíbí, ano toto hodnocení se mi zdá také lepší. Jinak by jsme to měli spíše probrat na srazu, tady se k tomu vyjádří cca 2-3 lidi

23.1.2012, 18:47

Odpovědět s citací
Vyjádřím se také.....jako by Dáša mluvila za mě. Slovo za slovem. ....Moc mě bavilo hodnotit fotku a tipovat si, kdo by tak mohl být jejím autorem a na odtajňování jsem se vždy těšila.....
Předloni jsem se zde zmínil, jestli by nebylo lepší anonymní hlasování. Bylo to ale označeno za nevhodné a že se to v minulosti neosvědčilo. Doposud si myslím pravý opak.

23.1.2012, 19:06

Odpovědět s citací
Já za sebe, abych nestál stranou diskuse, s politováním musím konstatovat, že těžce bojuji s časem. Fotím v podstatě jen o dovolené a něco málo na srazech a potom trochu vnoučata. No a vytváření videa mi sežere tolik času, že už Milce slibuji několik let, že ji střihnu něco z dovolené a ještě na to nedošlo.
Hodnocení se mi též líbilo anonymní. No a jestli někdy seberu sílu přečíst ty dlouhé předešlé příspěvky, tak se k nim třeba ještě též vyjádřím :wink: :)

24.1.2012, 9:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Dais píše:
Pro mně osobně ztratily kouzlo a jakési napětí v momentě, kdy se fotky přestaly vystavovat anonymně. Moc mě bavilo hodnotit fotku a tipovat si, kdo by tak mohl být jejím autorem a na odtajňování jsem se vždy těšila - a na následné diskuze, když se to mohlo s autorem probírat.

Dášo, tak mne napadla taková "veselá" myšlenka a souvislosti s tou anonymitou. V tom posledním kole by to mělo pikantní výsledek, ať by jsi tipovala kohokoli, končilo by to u stejného týpka :wink: :) To jsme to dopracovali, co?

24.1.2012, 17:09
Administrátor

Odpovědět s citací
Takže to trochu shrnu, ted se rýsují nové Hrátky o dvou kategoriích:
1. kategorie O nej... něco, vyhlašovaná pořadatelem na začátku srazu a platná po dobu aktuálního srazu. Příjem fotek řekněme do týdne po srazu, hodnocení anonymní 0-5.
2. kategorie o v podstatě stávajícím scénáři, možné vyhlášení témat, probíhající ale dlouhodobě (možná jak bylo navrhnuto celoročně), hodnocení jmenovité 0/1.
Chápu to správně?

24.1.2012, 22:49

Odpovědět s citací
velmi správně - jens tím, že ta první kategorie by mohla mít třeba klidně tři až pět soutěžních námětů

25.1.2012, 9:14
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další