Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.11.2018, 10:22

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Cizokrajné příspěvky aneb CO A JAK S TLACHÁRNOU 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ja si to myslim take, jako Yaris ad 1.
7 novych registraci zas neni tolik, aby se ti Andy nevyplatilo od noveho roku nove Registrace rozdavat v "novem baleni" OSOBNE ! Pro ostatni se nic nezmeni. Zkus to pro zacatek a nemusis se aspon nervovat s nahozenim nove verze... :wink:

9.1.2011, 21:54
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Hoši, zjevně nejste obeznámeni s realitou. Od pátku 07. ledna 2011, 18:30h, kdy jsem zařídil aktivaci účtu adminem, těch registrací k tomuto okamžiku přibylo 17!!! Další dvě přibyly v pondělí 10/1 do 06.10h! Nové spamové příspěvky tu nejsou jen proto, že ty účty prostě neaktivuju.

Ano, loni ten nápad skutečně byl zanedbatelný, ale v současnosti to dělá 19 registrací za posledního dva a půl dne, však se podívejte do Seznamu uživatelů! Plní mi to mail a to je přesně to, co jsem říkal, že o to rozhodně nestojím! Jak dlouho mám ještě podle vás čekat? A na co vlastně? Mně už toto připadá hodně obtížné.

Je to myslím dostatečně pádný důvod s tím něco dělat. Dáši, rozumím ti, chápu tě, taky bych do všeho nejraději nesahal. Ale je mi líto, udělám to. Tlachárnu zadrbávat spamem a problémovými registracemi rozhodně nenechám (ostatně komu z vás se to líbí?), ale totéž platí taky o mé mailové schránce. Ten stav, který momentálně funguje, řeknu to znova, je pouze dočasného charakteru, z dlouhodobého hlediska je to nepřijatelné! Nové fórum je schopno díky svým možnostem v nastavení tyhle obtíže odstavit samo, tak proč bych měl nechat otravovat jak Tlachárnu, tak i svůj mail?

Radko, dík za konzultaci.

10.1.2011, 1:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy, muj predchozi prispevek jsem psal samozrejme s vedomim, ze ti lide navic "plechovky" tam byli a jsou, ale jako posledniho jsem pocital vasila56....
Tady je to jine. Jinde existuje registrace takova, ze probehne nebo neprobehne. Zde tedy plati, ze prichozi, i kdyz ma prozatim neaktivni ucet, se okamzite dostane do seznamu...?
Ted ctu, ze dochazi ke zmene, a vse funguje, tak se ti to ZDARILO! :ok:

10.1.2011, 18:36
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No, zatím tu změna není žádná. Ta odstávka byla spojena s testem čehosi jiného. Tady registrace probíhá tak, jak píšeš. Je vytvořen uživatelský účet, který se objeví v seznamu uživatelů, ale já mám potom vliv na to, jestli ten který registrovaný bude nebo nebude moct přispívat resp. se vůbec přihlásit ke svému účtu. Přijde mi mail se zprávou o novém uživateli a s aktivačním odkazem. Když na něj kliknu, účet tím povolím a nový uživatel se pak může přihlásit a psát.
To jsou právě ty maily, které prostě dostávat nechci. Těm problémistům je pochopitelně nepovoluju, ihned tyto zprávy mažu. Ale je jich hodně a já je nechci.

A o co šlo s tou několikahodinovou odstávkou?
Jsou spamboti, kteří umí obejít webové registrační formuláře, registrace si vytvářejí přímo v databázích, ke kterým umí přistoupit. Tak jsem chtěl zjistit, s kým máme tu čest. Pokud by to byli tito roboti, byli by tu noví uživatelé i přes nedostupný registrační form.
Nic takového se nestalo, vzpomínám si, že jsem proti nim jakési kroky v databázích dělal. Databáze máme tedy čisté, je to ale další faktor nahrávající myšlence na upgrade fóra s antispamen formou otázka - odpověd, o kterém jsem psal dříve. Pokud totiž není správně odpovězena otázka, nepokračuje registrační proces, tudíž se takový uživatel vůbec neobjeví v seznamu uživatelů.

Jo a vasil56 zdá se být normálním člověkem, registroval se s emailovou adresou seznam.cz, což je na 99% v pořádku.

10.1.2011, 18:58
Odpovědět s citací
Příspěvek 
...ano, vasila56 jsem zminil jako posledniho normalne zaregistrovaneho, kdyz se scitali lidi za 2010, ne probuh jako plechovku... :D

Take by me zajimalo, kdo to je. Ty vidis na jejich IP adresy, asi jsou ruzne, co?
Pokud novym upgradem pominou veskere problemy, bude to asi nejrozumnejsi reseni....

10.1.2011, 19:15

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy, já bych se toho tolik nebál, jak někde píšeš, tak tu starou Tlachárnu zazálohuj a odstav a po vytvoření nové se uvidí, jak to šlape. Ale jak píše Yaris, je to hlavně Tvá práce a čas. Každopádně velké díky, že se staráš. :ok:

12.1.2011, 15:41
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Upgrade by Tlachárně pomoct měl, resp. at o tom dumám jak dumám, nemůžu přijít na nic, v čem by nová aplikace mohla zklamat. Takže se do toho o víkendu pustím.

Upozornuji předem, že Tlachárna bude po dobu konverze odstavena.

A Jirko, dík za tvůj dík. :wink:

13.1.2011, 7:05
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Držím palce. :ok:

13.1.2011, 8:37

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy, tak ať to vyjde, těch "cizáků" je opravdu už moc, to už nejde přehlížet.

13.1.2011, 15:35
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3