Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.8.2018, 8:12

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Cizokrajné příspěvky aneb CO A JAK S TLACHÁRNOU 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Cizokrajné příspěvky aneb CO A JAK S TLACHÁRNOU
Může mi někdo vysvětlit,co za ptákoviny a podivní uživatelé se objevili na tlachárně? :evil:

6.1.2011, 19:10
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No - netlacháme-li my společně, snaží se s námi tlachat cizí :wink:

Naše forum si vyhledali prodejci jakýchsi medikamentů. Jsou to živí lidé, roboti nedokáží opsat kontrolní obrázek při registraci. A jsou slušní, na závěr každého příspěvku se omluvili za použití našeho fora k umístění své reklamy.

No a pokud byste se někdo třeba chtěl optat, co se s tím dá dělat, pak vás uklidním: v této verzi fóra nejspíše nic. Právě v těchto dnech otevírám komusi o řád vyšší verzi tohoto fóra a musím říct, že je mnohem, ale opravdu mnohem dál, co se týče zabezpečení i samé funkčnosti.

Takže řešení pro nás bych viděl v upgradu Tlachárny na novou verzi. Problém je v tom, že upgrade fóra jsem nikdy nedělal a tudíž nemohu předem zaručit, že nám všem zůstanou registrace, že zůstane zachován obsah fóra (tj. dosud proběhlé diskuse) a další věci. Pokud se do toho pustím, pak samozřejmě nikoliv bez předchozího důkladného proštudování věci, ale i tak výsledek zaručit - alespon v této chvíli - prostě nemůžu.

Takže jak?

P.S.: Téma s dovolením přesouvám do Technického fóra, protože jde myslím o věc, nad kterou bychom se teď měli sejít v co největším počtu - tak at to vidí, kdo sem přijde. Děkuji za pochopení.

6.1.2011, 20:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek 
V tom případě jsem za upgrade Tlachárny.Snad to riziko není moc velké.

6.1.2011, 21:42
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Rizika jsou následující:

- ztráta všech registrací
- ztráta veškerých dosud proběhlých diskusí, fórum tedy možná bude úplně prázdné, začneme odznova
- naprosto jistá je ztráta dosavadního prostředí, toto bude úplně nové resp. jiné, hodně moderní
- další, už méně významná, např. ztráta smajlíků, co jsem přidal sem.

Zhodnotte sami, o jak závažné či banální věci tu jde. Mělo by to jít propojením nové aplikace s dosavadními databázemi, ale to fakt netuším, zdali je to skutečně tak a je-li to vůbec technicky a technologicky proveditelné.

Samozřejmě je nutné počítat s tím, že to rozhodně nebude hned, takováto poměrně drastická operace mě bude stát opravdu hodně času a práce.

A rovnou taky upozornuju, že se do toho nepustím, dokud se tady Banda výslovně nevyjádří, že je s těmito riziky srozuměna, popř. někdo nenavrhne jiné řešení, zkrátka, pokud se tady o tom opravdu pořádně nepobavíme. Do té doby budeme s Dášou likvidovat obtížné příspěvky a možná i ty pochybné registrace.

6.1.2011, 22:17
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Riziko je skutečně velké.Uvidíme co napíší ostatní...

6.1.2011, 22:26

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy, já bych zatím s přeměnou počkal a reagoval, až by to bylo častější či nějak dotěrné. Sice se do starých témat zvláště často nevracím, ale přesto jsem někdy moc rád, že je mám po ruce a bylo by jich škoda.

7.1.2011, 0:22

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Na nekterych webech se toto resi tak, ze se vsem zrusi heslo a oznami se jim na jejich mail, ze pokud maji zajem na webu nadale pobyvat, ze jim admin zasle nove.....Zde to asi nelze pouzit, nebot jsem zde napr. nikde nenasel funkci pro ztratu hesla "Zaslat nove heslo" na mail....

Upgrade v zadnem pripade! Prave ze zde, na tomto webu je v Diskuzich nejvice Odkazu jak na lidi, fotky, srazy...atd.,atd....

7.1.2011, 18:55
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Kdepak Jaryku, ten trik s heslem sice provést můžu, ale nasazuje se v jiných případech. Tady máme problém s kvanty nových registrací, které budou přicházet pořád, nezávisle na hrátkách s hesly.
A odkaz pro získání náhradního hesla tu samozřejmě je, když si klikneš v hlavičce na 'Přihlášení' (samozřejmě, že po předchozím odhlášení), najdeš ho pod tlačítkem 'Přihlásit'.

7.1.2011, 19:07

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No prave....pokud by se zmenila hesla, tak by se po tom velkem tresku provadela registrace jinak a pouze pres admina...

Takze potom by se uz ten spam bez tveho vedomi nezaregistroval.

PS.: aha...pardon, uz to vidim, me to prihlasuje automaticky, takze jsem na to neprisel.

7.1.2011, 19:16

Odpovědět s citací
Příspěvek 
mozna to bude nejjednodussi reseni :wink: ....zes je ted prave smaznul. Jde o to, kdo bude mit vic trpelivosti... :ok:

7.1.2011, 19:29
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Takže Jaryku, přivedls mě na dobrou myšlenku, děkuju. Změnil jsem jedno důležité pravidlo registrace, od ted nové uživatele budu osobně schvalovat, zařadil jsem aktivaci účtu administrátorem a poté smazal nově registrované potížisty. Od ted tady tudíž bude klid.

Toto ovšem v žádném případě nelze považovat za dlouhodobé řešení, protože se mi tím pádem budou denně hromadit žádosti o registraci, kterými se taky budu muset denně zabývat. A k tomu říkám otevřeně, že to rozhodně odmítám, což dozajista všichni chápete.

Otázka řešení budoucnosti Tlachárny je tak nadále otevřená a aktuální!

Jo - ještě jedno upozornění: může se stát, že neodbytní spameři sem budou vkládat reklamy nepřihlášeni. V tom případě psaní a odesílání příspěvků povolím výhradně přihlášeným uživatelům!

Což je ovšem druhá věc, která v našem fóru nemůže zůstat. Kdo potřebuje něco aktuálně vyřešit bez zájmu zde zůstat, těžko se mu asi bude chtít se registrovat a čekat na mé schválení. Myslím si, že Tlachárna by měla zůstat veřejně přístupná.

7.1.2011, 19:30
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Sákryš,koukám Andy že jsem ti nechtíc přidal na práci. :?

7.1.2011, 20:46
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Prosímtě! :shock: Ty??? A čím, jak???
Jo tááák, tos to spamoval ty jo? :D Zkúšáš, jo? :D

Heled, někdy a nějak jsem to řešit musel, potížisty tady přece trpět nebudeme, ne? A oni tu byli, jsou a budou - a já jsem jediný, kdo s tím může něco udělat. Tak si nic nevyčítej, naopak je dobře, žes na to upozornil.

Jde jen o to, CO a JAK s tím udělám. A proto tolik řvu, abychom to v co největší šíři probrali, abych prostě věděl, do jakého stavu to přivést. Možnosti jsou, ted jsem se dokonce dověděl, že upgrade na tu vyšší verzi JDE udělat beze ztráty dat, našel jsem nějaké návody, data a vše potřebné mám.

Ale jak řikám, nejdu do toho bez důkladné diskuse. Chci vědět, co a jak chcete VY a teprve podle toho budu jednat.

7.1.2011, 21:11
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Takže ted vám tady hodím nástin, jak by se to dalo zařídit:

- Upgrade fóra na nejnovější verzi, a to především kvůli naprosto luxusně zpracovanému antispamu. Místo přepisu obrázku tam totiž lze položit uživateli otázku, přičemž pouze správná odpověd pustí registraci do dalšího kroku. Stačí vymyslet vhodnou otázku, odpověd na kterou bude nutné např. jednoduše vyhledat na našem webu a je to.

- Nové fórum lze nastavit velice detailně, nesrovnatelně kvalitněji, co se týče oprávnění uživatelů při manipulaci s ním. Na danou otázku bude např. muset odpovědět každý, kdo bude odesílat příspěvek nepřihlášen. Tedy včetně neregistrovaných návštěvníků. Tím bude zajištěn klid ve fóru i při zachování veřejného přístupu a současně to bude nepřihlášeným návštěvníkům dozajista natolik protivné, že lze očekávat větší procento účasti registrovaných uživatelů, kteří se kvůli tomu raději skutečně přihlásí, vid Zdenku :)

- Těch otázek tam lze definovat i větší počet, přičemž program, pokaždé, když je toho třeba, náhodně jednu vybere. Takže třeba nepřihlášený návštěvník, který bude posílat své příspěvky, může pokaždé odpovědět na jinou otázku. Cílem tohoto opatření je samozřejmě nenásilnou formou nutit nepřihlášené se zaregistrovat a přihlásit, ovšem při současné možnosti psát i bez toho. Ten náhodný výběr kontrolní otázky platí samozřejmě i při registraci, jeden odpoví na jednu otázku, další na jinou.

- A abych měl ještě trochu větší kontrolu registrovaných uživatelů, bez debaty do registrace zařadím aktivaci účtu uživatelem přes mail. Každý tak bude muset zadat mailovou adresu, o které tím pádem budu na 100% vědět, že je funkční.

Tak co? Neriskneme to přece jen?

7.1.2011, 21:48

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tohle Andy se jeví jako docela rozumné a myslím, že na ten minimální počet našich diskusních příspěvků, nás to nijak moc nezatíží, když budeme muset občas na nějaký ten dotaz odpovědět :)
Ještě na vysvětlenou - staré vlákna se tím ztratí nebo zůstanou?

Když už jsem "na drátě", co takhle pohnout s příspěvky ve Fotohrátkách, sám to neutáhnu :wink:. Konec je už za týden, tady někdo spí zimním spánkem a Krtek to není :)

8.1.2011, 1:26
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další