Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.5.2018, 5:11

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Už jste někdy píchli řetěz...? 
Autor Zpráva
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Už jste někdy píchli řetěz...?
Tak se mi stala další taková humorná příhoda. Jel jsem si tak dneska na kole z práce domů, kolem Královopolské strojírny (KSB), jako vždycky jsem si užíval sjezd k výzkumáku svou obvyklou rychlostí lehce přes 50km/h a pak nějakých 40 na rovince podél učiliště. Najednou mi - ale příšerně! - střelil řetěz. Řekl jsem si 'no co, stejně je vyježděnej, novej mám už doma na stolku, tak ho vyměním a bude...'. A vtom další rána. Tak jsem se jako vždycky namotal k hlavní bráně KSB, kde najíždím na chodník - a další prásk, ale to jsem už cítil ráz i v nohách. To už nebylo normální, začalo mě to zajímat, protože doted byl řeťaz v klidu. Skočil jsem na chodník a abych to neprohlížel jen tak napříč, šlápl jsem - a v tu ránu další prda, že mi způsobila srdeční arytmii a noha se mi propadla do prázdna...
Co se vlastně stalo, mi bylo v okamžiku jasné, ani mě nepřekvapilo, že jsem hlavní pohybovou část našel volně upadenou za kolem. Inu to je tak, když se někdo snaží řetěz vyjezdit na maxxximum - byl jsem v tu chvíli strašlivě rád, že se mi chvíli předtím nezamotal do kola v těch vysokých rychlostech...

MRTVOLA1 - MRTVOLA2 - MRTVOLA3 - MRTVOLA4

14.6.2010, 21:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Koukám Andy, že jsi možná nechtíc vyslal varování pro mne, jelikož já to dojíždění aplikuji s oblibou, co jsem kdy usedl na kolo a většinou řetěz u mne přežívá něco mezi 10 - 15. tis. km. Kolik jsi měl ty?
Nevím nakolik to bylo stářím řětězu a nakolik se možná vloudila chybička u nýtování, ale když měním řetěz, tak ten starý je nejméně o pět článků delší než ten nový :oops: . Vyměním s ním i kazetu a jedu dál :)
Zdá se, že u čistoty článků máme toho mnoho společného, taky asi raději více jezdíš, než se věnuješ údržbě :D
Co ten mrtvý had, ještě tam leží? :wink: :twisted:

15.6.2010, 11:32
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Kdepak, jen jsem ho zvěčnil a pak letěl do košic.
Mně řetězy tolik nevydrží, když se dožije 1500km, je to úspěch. Ale je fakt, že to hodně hlídám a jak mi měrka skočí na třetí zoubek, dojedu ještě nanejvýš 300km a měním. Doted jsem jezdil Shimano IG 31 (esli se nepletu), tohle byl HG 50 a připadá mi, že vydržel znatelně mín, než ty předchozí.
Ted, po tom trhu, jsem nasadil Sram PC 830. Sram řetězy znám z minulosti, jsou trochu tužší než Shimano, ale líp řadí a stran životnosti se uvidí, před lety na MTB jsem to neměřil, ted jsem si napsal kilometráž při výměně.
Ohledně čištění řetězu... no máš recht, při té malé životnosti na to prdím, ale už jsem zaslechl výtku, že kdybych se řetězu věnoval, vydržel by víc. Tak kdoví, třeba si tu pračku na řetěz přece jen pořídím.

15.6.2010, 17:51
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]