Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 25.5.2018, 9:14

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Něco o E-mailové službě seznam.cz - čtěte pozorně! 
Autor Zpráva
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Něco o E-mailové službě seznam.cz - čtěte pozorně!
Vážení všichni. To co ted napíšu, není žádný žert ani hoax, jsou to prostá fakta.
Je to nějaký čásek, co jsem vám oznámil zrušení své mailové schránky u seznam.cz a definitivní přechod na gmail.com. Bylo to u mne z toho důvodu, že seznam.cz bez jakéhokoliv předchozího varování i bez zřejmého důvodu začal příchozí emaily ze známých adres označovat jako spam. Z toho důvodu jsem se o nich nedovídal, mnohokrát lidi kolem sebe pobuřoval, aby mi už konečně poslali potřebné informace a byl opakovaně upozornován, že tyto byly už několikráte odeslány. Pak jsem je všechny našel ve spamu a nestíhal se omlouvat a vysvětlovat.
Řekl jsem tedy své seznamácké schránce příslušným odkazem, že zprávy od těchto odesílatelů - a znovu říkám: dlouhodobě známých, se kterými jsem pravidelně komunikoval - nejsou spam... a po dvou týdnech jsem je ze spamu lovil zas.
Samozřejmě jsem se ptal u administrátorů seznamu, co se to zase děje a aby s tím laskavě něco udělali. Byl jsem však odbyt strohým sdělením, že systém neindikuje žádnou chybu a že můj postup při odznačení spamu je správný a plně funkční a že určitě není možné, aby jednou odznačený odesílatel šel znovu do spamu. Když jsem argumentoval svou zkušeností, zůstal jsem již bez odpovědi.
Proto jsem seznam nakopal do řiti a přešel na gmail a do současné doby se zdálo, že bude konečně klid. Opak je však pravdou! Mám zpětnou vazbu od Dais, že moje zprávy poslané na její seznam jsou na její straně odkládány jako spam. A to zase opakovaně, Dais už před nějakým měsícem svému seznamu říkala, že moje emaily spamem nejsou. Dnes mé emaily lovila ze spamu zase. Takže se situace přesně opakuje, tentokráte však na straně vás, kterým maily posílám já na vaše seznamy.
Proto vás, všechny uživatele mailových schránek u veleslavného seznam.cz, důtklivě žádám, abyste do kontroly příchozí pošty zahrnuli i složku spam. Popř. - pokud to ovšem jde... - vyřadili antispamový filtr, abyste měli v příchozí složce skutečně všechno. Jinak se může stát, že mi např. pošlete nějaký dotaz nebo žádost o informaci a budete se strašně divit, jaktože neodpovídám. Přičemž ale nejde samozřejmě jen o mě, tato skrytá potměšilá činnost seznam-mailu může postihnout kdykoliv kohokoliv z vás i vašeho okolí!
Zdenku, včera večer jsem ti poslal mailem návrh na společné aspon trochu poježdění po okolí Ostravy začátkem července, je možné, že ti taky skončil ve spamu. Mrkni tam a nadále spam pravidelně kontroluj.
A pokud vás seznam stejně jako mě přestane bavit, doporučuju gmail. Od firmy Google si tedy udržuju raději odstup (viz další nedávný průšvih s "náhodným" získáváním osobních dat při vytváření StreetView), ale na jejich vyhledávač a mailovou službu nedám absolutně dopustit.

Naposledy upravil Ondra dne 10.6.2010, 20:38, celkově upraveno 1

8.6.2010, 17:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
nepluj na ten Seznam takovou špínu. Já si ho nemůžu vynachválit - a ve spamu mi mizí jen tvoje maily. Navíc - gmail háže do spamu i moje služební adresa a tam antispamy nastavené blbě určitě nejsou. Ke všemu zprávy z gmailu musí být bez hackua carek, aby šly vůbec přečíst, jinak mi dojdou jako sem tam písmenko mezi rozsypaným čajem a pochybuju, že takový kolos jako spořka by si dovolila mít něco nastaveno blbě.....takže bych řekla, že ne Seznam, ale gmail.... :wink:

8.6.2010, 19:11
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Takže jsem opravdu jediný, komu se tohle stalo? A jak je teda možný, že mi ve spamu končily zprávy odeslané odkudkoliv? Myslím tím, že at byl emil odeslán ze seznamu, gmailu, centra, atlasu, opakovaně a přes veškerou snahu vysvětlit seznam-mailu, že to NENÍ spam, jsem to tahal ze složky spam - jak je to možný? A proč admini seznamu nejsou ochotní se tím zabývat? Co bys na mém místě dělala ty, resp. co byste mi vy všichni doporučili udělat, abych měl obousměrnou mailovou komunikaci skutečně spolehlivou?
Já si klidně zařídím novou schránku u seznamu, klidně ji vyzkouším. Ale bojím se toho, že jakmile vaše seznamácké schránky přijmou první zprávu z mé nové, čili pro vás neznámé, adresy, "pro jistotu" ji budou mít za spam a pak už jim prostě nevysvětlíte, že já nejsem spamer. A situace se bude opakovat a nic se tím nevyřeší. Seznamu nevěřím, ostatní úvahyhodní poskytovatelé jsou v područí seznamu (např. email.cz) nebo gmailu (např. hotmail.com), tak co poradíš/te?
A mimochodem, pokud si pošlu zkušební zprávu z gmailu na seznam, do redakční schránky, k nám do firmy nebo kamkoliv, tak kromě toho, že ho na seznamu tahám ze spamu, tak dochází zcela v pořádku, žádný rozsypaný čaj. Ani ze svého okolí nemám žádné výhrady, či možná lépe řečeno nikdo kromě tebe mi nehlásil žádný takový problém, takže v tomto případě bych tu krpu viděl jinde. A vůbec mi gmail funguje, jak by asi měl. Krom toho, že ho seznam obecně cpe do spamu - ale to je ČÍ chyba? Gmailu asi ne...

8.6.2010, 19:46

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Problém je v koncovce com. České schránky to většinou hážou automaticky do spamu. Nemusí to být seznam. Je to i náš služební. Já používám "firemní" a atlas s cz, yahoo pro zálohování a gmail jako oficiální mail a mail pro lidi, kteří mají koncovku com. Tím jsem hodně vyřešila. Víc ti asi nikdo neporadí. Může tě ale potěšit, že nejsi sám... Navíc jsem teď, co studuju informatiku zjistila, že všichni tamější kantoři mají gmail. Ještě jedna věc. Gmail nepodporuje žádost o poslání potvrzení, že někdo e-mail dostal.
A ještě musím dát Dais za pravdu. Skutečně má problém s diakritikou. Většinou u firemních e-mailových schránek se může objevit e-mail nečitelný, pokud je s čárkami a háčky. Nejednou se mi to stalo. Problém s kódováním češtiny.

8.6.2010, 20:12
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Takže asi nejjednodušší bude se vrátit ke klasickým ručně psaným dopisům a olizování známek, dnes už pořádně drahých. Když už na nás vývojáři nachystali padesát různých kódování různých jazyků a tím nás donutili používat současně pět tisíc mailových schránek s adresami lišícími se pouze doménou, na kterých budeme muset přijímat úplně všechno včetně megatun skutečného spamu denně, jen abychom se nevystavili nebezpečí nepřijetí něčeho od někoho, tak teda pěkně děkuju. Dalo mi spoustu práce zredukovat devět současně používaných mailů do současných tří a ted zjištuju, že to tak nejde a že, jakkoliv nerad, budu muset opět rozhlásit do světa změnu kontaktního mailu a přitom se předem omluvit, že má schránka bude některé příchozí zprávy házet do spamu a tudíž se má reakce může opozdit a současně připomenout, že některé moje zprávy mohou u příjemce skončit ve spamu, tak aby na to jako byl brán zřetel. K čemu tenhle pokrok v podobě výpočetní techniky a komunikačních technologií teda je???

8.6.2010, 20:40
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
A Radko, pokud studuješ informatiku, mohla bys o tom něco vědět: kde nebo jaké můžou být příčiny toho, že mi seznam-mail začal cpát do spamu zprávy odeslané z domén (konkrétně) seznam.cz a centrum.cz? Tvůj poznatek o spamování domém .com jakž-takž beru, ale co s tímhle???
(Neptal bych se na to tebe, kdyby mi na to odpověděli admini u seznamu...)

8.6.2010, 21:03

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já bych řekla, že to bude pravděpodobně nastavením antispamu adminem nebo podobného u seznamu a centrumu. Stačí dát podivný předmět a šoupne ti ho tam hned. U nás v práci něco nastavuje správce sítě a něco si nastavuju sama (antispam jsem zrušila). Předpokládám, že to bude fungovat podobně.
U Atlasu se mi už stalo, že mi posílali informační e-mail o vylepšeném antispamu a antiviru a po mně to žádné nastavení nechtělo.
Vrácení k známkám proč ne. Teď už nemusíme olizovat. Vždyť jsou samolepky. Fifinka A ti jako bude po republice stačit :wink:

8.6.2010, 21:34

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já mám už delší dobu gmail a nemůžu si stěžovat. Add problémy s diakritikou...Vše je o nastavení PC či emailu :)
Jinak Seznam nikdy! Ale uznávám, že mnoha lidem asi stačí

8.6.2010, 21:40
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
To je pravda. Jakým způsobem máte ve svých gmailech nastaveno kódování češtiny? Já mám aktuálně UTF-8 (Unicode)...?
Je ale možná taky důležité to, že k účtu gmailu přistupuju a pracuju s ním přes klienta v aplikačním balíku SeaMonkey 2.0.4, kde jsem se nastavením kódováním CZ nezabýval, ani vlastně nevím, jestli to tam někde vůbec je. Pravdou taky ovšem je, že o rozsypaném čaji vím pouze od Dais, jinak nic.
Co ale udělat s tím, aby schránky příjemců nedávaly moje zprávy do spamu, to teda fakt nevím - kromě upozornění...

8.6.2010, 22:08

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Problém s diakritikou je v kódování češtiny, gmail v drtivé většině případů na rozdíl od jiných pozná správné kódování a zobrazí text čitelně.
Z tohoto hlediska jsou nejhorší různé firemní maily.

Z freemailů je gmail bezkonkurenčně nejlepší už doby, kdy fungoval v beta verzi a denně přibývají nové funkce.
Navíc přes gmail můžete propojit většinu jiných mailů (například nefunguje to s hotmailem) a posílat maily z gmailu přes tyto jiné mailové adresy.

Seznam je jiná (malá česká) liga, ale u nás je to synonymum pro e-mail.

8.6.2010, 22:17

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jediné, čím můžeš minimalizovat přesouvání e-mailů do spamu, je psát vzorně předmět, který bude česky. A dávat si pozor na firemní e-mailové adresy. Tam posílat s cz koncovkou.
Já konkrétně nemám problémy s posíláním na seznam.

8.6.2010, 22:24
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Radka píše:
Jediné, čím můžeš minimalizovat přesouvání e-mailů do spamu, je psát vzorně předmět, který bude česky.

Co to znamená? Existuje snad nějaký vzor nebo formát předmětu? Popř. výpis "zakázaných" výrazů? Kdysi se říkalo, že předmět má být BEZ diakritiky, lze tam napsat cokoliv, ale bez hacku a carek. V dnešní době je to ale snad mimo mísu ne...?
Jinak ten poznatek s firemními maily si píšu - přestože třeba komunikace mezi mým osobním gmailem a firemními schránkami mého zaměstnavatele je bez potíží.

8.6.2010, 22:29

Odpovědět s citací
Příspěvek 
To znamená nikdy bez předmětu. Nepsat pokud možno dlouhé předměty. Nepoužívat anglická slova. To nemají cz ráda. Když mi psali z ciziny maily (Austrálie, Argentina,...) tak mi to atlas házel do spamu, protože to bylo anglicky. Seznam nebude o nic lepší.

9.6.2010, 19:40

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Kurňa nemohl by mi někdo ve třech větách sdělit, co se tady řeší? To přece nemyslíte vážně, že je možné číst takové dlouhé příspěvky :roll:

10.6.2010, 7:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ahoj Yarisi. Já taky moc nerozumím řeči tohoto kmene. Ale zkus si uvařit dobrý kafe a třeba to dáš.... :D

10.6.2010, 14:50
Profil ICQ
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další