Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.8.2018, 17:51

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Přední světlo 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Příspěvek Přední světlo
Budu si kupovat nové přední světlo.
Co mi doporučujete?

12.4.2009, 20:52

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já mám tohle. http://www.velosport.cz/cs/eshop/cyklo-doplnky/svetla/predni-svetla/cateye-hl-el530-281.html
Nevím, co je teď lepšího. Před 3 lety to bylo s nejvyšší svítivostí z těch běžných. Zeptej se Radka na názor. Má to proštudované :wink: 8)

13.4.2009, 20:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Když jsem se o osvětlení zajímal, bylo mi doporučeno tohle, popř. tohle. Obojí je skutečně velmi výkonné, zajímavé je napájení odděleným akumulátorem. Chtěl jsem tehdy něco skutečně silného, záleží ale, co bys rád ty. Můžu ti dát do mailu adresy lecjakých e-shopů, chceš?
A jinak ten pokec s Radkem bych doporučil taky - vážně!

13.4.2009, 21:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Fakt nesleduju, co se prodává. Ale k tomu, co má Yaris - je dam dioda Luxeon. Dnes se prodávají LEDky, co svítí pří stejné spotřebě až 2,5 krát víc. Dělají se i v přesně stejném rozměru, takže tohle světlo by šlo rozebrat a "apgrejdovat".
V odkazech, co uvádí Andy, jsou halogeny. Tam je pěkný ten poměr výkon a velikost, protože stejně výkonná LED by potřebovala extra velký chladič. Těm velkým akumulátorům se nevyhne, kdo potřebuje pořádně svítit a nechce dynamo.
V opačném případě je nejlepší světlo tady. Až na tu cenu. A k tomu ještě dynamo za 2,5 - 5 tisíc.

14.4.2009, 7:56

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Chtěl jsem dát tak 500kč,ale vidím,že takové snad ani nesvítí :cry:
Víc jak 1000kč se mi dávat nechce.Poptám se ještě v obchodě.
Do těch 500-1000kč má někdo co svítí?
Myslel jsem něco tak na 4 tužkové baterky.

14.4.2009, 8:38

Odpovědět s citací
Příspěvek 
pořádně nebude svítit nic, co není Radkův světlomet :wink: já jsem si kdysi vloni nebo předloni koupila sadu přední světlo a zadní blikačku za cca 300 Ká čé plus mínus. Světlo vypadá jako malý stříbrný váleček, je na čtyři tužkovky a svítí díky čtyřem nebo pěti ledkám. Dá se nastavit na stálé svícení nebo blikání. Není při tom sice vidět, jako když ti svítí auto, ale na cestu po asfaltce mi to stačí, dírám se vyhnu a auta mně taky vidí. Po tmě do lesa bych se s tím ale nevydala, to je fakt. Po tmě ale stejně moc nejezdím a tak mi tohle na překonání šera nebo tmy, když mě nečekaně zastihne, úplně stačí. Když jsem se ptala v obchodě, co tak asi nejlíp svítí, tak mi vždycky řekli, že si můžu vybrat cokoliv, protože dostatečně, tak jak by bylo doopravdy třeba, aby se dalo bezpečně a v pohodě jezdit i vnoci, nesvítí vlastně nic a že je to všechno na jedno brdo, rozdíl je jen ve tvaru, značce a ceně. Zapřemýšlej, jak moc potmě a hlavně kudy budeš ve tmě jezdit. Noční jezdec jako Radek asi nebudeš, tak si myslím, že na občasné zatmění můžeš mít prakticky jakékoliv světýlko. Stejně - pokud za tmy vidíš blbě jako já, tak krom halogenu tě nic neuspokojí :mrgreen:

14.4.2009, 9:03

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Dais nemohu s Tebou tak úplně souhlasit. S tím světlem, které mám já, je vidět docela dost. Jen se musí hlídat baterky, aby byly " čerstvé ". Jak se vybíjí, tak samozřejmě klesá svítivost. Doufám, že mi Radek pomůže s tou úpravou a pak by to mělo být vynikající 8)

14.4.2009, 12:21
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Plně souhlasím s Dais v tom, že pokud nejde o přípravu na vysloveně noční ježdění, kdy je třeba díky světlu vidět, že jde spíš o řešení případného zatmění, kdy je spíše třeba být viděn (přesně takhle to mám totiž zařízeno i já), pak opravdu není nutné nějak extrémně špekulovat. Samozřejmě v určité - zájemcem dané - cenové hladině lze najít světla více i méně dobře svítící a je určitě vhodné se zajímat o ty lépe svítící.
Pokud by se ovšem jednalo skutečně o noční ježdění, pak je lépe hledět na svítivost a raději nemyslet na cenu. Což je druhý aspekt, ve kterém jsem s Dais zajedno. Je tedy třeba co nejpřesněji stanovit, jakou situaci ti to světlo má vyřešit - a podle toho se pak zařídit.

14.4.2009, 16:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
To je prostě jako v životě. Každý máme jiné nároky, jiné představy, jiné oči a jiné světlo :wink: Až při nečekaném zatmění v neznámém prostředí přehlédneš díru na cestě kvůli slabému světlu, tak změníš velmi rychle polohu i názor na osvětlení

14.4.2009, 20:33

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Chci to hlavně na cesty které znám(práce a hospoda)Raz za čas(2krát do roka) i něco jiného,ale asfaltového.Viděl jsem zajímavé diodové(nebo jaké)světlo a svítilo slušně.

14.4.2009, 20:35

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ideální je, když si to můžeš vyzkoušet a porovnat. Je-li z čeho a kde.
Nejlépe v zimě. Je brzo tma. Já jsem si takhle zkoušel. Je rozdíl, když to svítí před Tebe 2 metry nebo 10. Měl jsem takovou blikačku kombinovanou se světlem nebo spíš opačně v Jedovnicích a večer když jsme jeli do hospody či z hospody, tak jsem si málem nabil kokos. A záhy jsem měnil.

14.4.2009, 20:47

Odpovědět s citací
Příspěvek 
:D A co světlo na čelo? :wink: http://www.aukro.cz/item608551700_sviti ... _cena.html

15.4.2009, 20:15
Odpovědět s citací
Příspěvek 
50 ledek...?Jak dlouho asi vydrží baterky? :?

15.4.2009, 21:22

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Si vezmeš do ruksaku náhradní :)

16.4.2009, 6:59

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Na srazu se podívám jak to komu svítí a snad budu chytřejší.

17.4.2009, 4:48
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další