Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 14.11.2018, 16:29

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Cesta kolem světa - pro všechny 
Autor Zpráva
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Cesta kolem světa - pro všechny
Opravdu jsem začal pracovat, čím dřív budu mít leccos připraveno, tím pohodlněji bude všechno probíhat.
Hrazda, Pepa, Ája a Pája mají připraveny své záznamníky v Cestě kolem světa. POZOR, nejsou zatím aktivní, odkazy k vložení záznamu budete mít funkční ode dne 1.1.2009. Zatím si můžete prohlédnout, kde kdo jste.
Ted další důležitá věc: do té doby, čili v průběhu zbytku prosince mi mailem nebo přes SZ pošlete své autorizační kódy, osobní hesla nebo nazvěme to jakkoliv chceme, zdůvodnění a propozice k heslům vám pošlu mailem.

A ted skutečně pro všechny: ptal jsem se Honzy, zdali bude chtít nadále uvádět svoji váhu. Můj předpoklad byl správný, nechce, od 1.1.09 tam tedy nebude. Dotaz: budeme tam mít prostě jen dvě položky (aktuální kilometráž daného objezdu Světa a celkový počet vypitých piv) nebo místo Honzovy váhy dáme něco jiného? A co by to mělo být? Defekty, úrazy...? Řekněte, navrhujte, vymýšlejte, inspirujte!

7.12.2008, 19:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Třeba ty defekty, možná bych byl kandidát na nejvyšší mety :)

8.12.2008, 0:14

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy, tak jsem přemýšlela jak já zoufalec dolezu do vysněných třech nul. Nešlo by někde napsat drobnou statistiku u každého první objezd ujeto tolik, druhý (končící) objezd ujeto tolik. A někde CELKEM. Já toužím po tom tisíci.... :cry: Jedeme sice o prázdninách na týden na Lipno (dovolená po 8 letech), ale loňské kilometry by mi byly oporou.. :wink:

15.3.2009, 18:38
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tomu dost dobře nerozumím. Jako že by bylo nějak uvedeno, kdo dal kolik km v rámci každého objezdu? A kolik kdo ujel km celkem jako úplně celkově, tedy od toho okamžiku, co to píšeme?
Ta druhá věc, tedy ten úplný celkový součet, to by udělat šlo. Individuální km v rámci každého objezdu zpětně neudělám, páč neznám konečný stav km každého jednoho při ukončení prvního objezdu. Těžko se mi tak bude zjištovat celkový stav km každého po druhém objezdu - toto nebude reálné.

15.3.2009, 19:10

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Platí, ženu muž těžko chápe ženu a Radek to u mě už dávno vzdal :wink: Pochopil jsi to správně, ale ten objezd světa byla asi blbost. Jde mi hlavně o ty celkové km za tu dobu, kdy to píšeme. Dva řádečky celkem ujeto v tomto roce a pod tím ujeto celkem. Jestli bys pak neměl co dělat, šlo by umístit někde průklik na archiv (jak je teď pro jednotlivé objezdy světa), kde by byl za každý rok a cyklistu takový osobní přehled. To by bylo asi hodně pracné. Teď je to snad srozumitelné. Promiň, ale moje myšlenkové pochody někdy nechápu ani já.

15.3.2009, 20:51

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Radko, pro některé by ten celkový údaj mohl být dost frustrující, když by si uvědomili, kolik jim samotným zbývá do cíle, naštěstí v rámci Cyklobandy to nevypadá tak hrozně :) Stejně si myslím, že svůj soukromý údaj většina doma pečlivě archivuje :wink: , a počítá své ujeté km ode dne, kdy jich napadlo, že budou jezdit na kole více než do krámu pro rohlíky.
Já docela chápu tvou představu a i jsem si původně myslel, že to tak bude, že každý bude mít ve svém chlívečku pro zapisování km i takovou svou soukromou cestu CKS. Andymu by musel pozpátku každý poslat údaj s konečným počtem km za rok 2008, ty by tam jako konstanta strašily spolu s průběžným stavem km roku 2009 a Andy by pak někdy v lednu 2010 přihodil na kupku další ujeté km za rok 2009. Nevím, jestli něco podobného smíme po Andym chtít, ale máš ve mně první podporu a ještě včera nás vybízel, že si máme vymýšlet, tak to asi bude brzy brát zpátky :wink:
ZN: Soukromník Krtek :-)))

15.3.2009, 22:53
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No poslyšte, udělejme si pořádek v myšlenkách, požadavcích a možnostech. Jedeme Cestu kolem světa, za chvíli dojedeme druhý objezd a je to věc, kterou jaksi samozřejmě sledujeme. Proto máme to okno, kam po každém dojetém kole napíšu, jak dlouho nám to které kolo trvalo a s jakou spotřebou. Jak se kdo na každém objezdu podílel, to už udělat nepůjde z dříve řečených důvodů.
Co se týče našich ročních výkonů a jejich evidence, to ve srovnání se základní myšlenkou Cesty kolem světa není věc až tak důležitá, ale celkem každý chápe zájem každého jednoho z nás, mít pro sebe přehled, kolik který rok ujel a kde jezdil. Proto jsem to udělal, jak jsem to udělal, tedy jsem každému poslal jeho roční deníček včetně popisů tras co jste si psali. Takhle vám to budu posílat za každý dovršený kalendářní rok.
Máte-li zájem mít online údaj, kolik jsme každý ujeli km celkem od úplného startu CKS, není problém to dodělat a Krtek správně uvádí, že v podstatě to už mělo být. Nebudu ale nic k ničemu jednorázově přihazovat, upravím aplikaci a bude to probíhat automaticky průběžně bez potřeby mého vlivu. Každý bude mít ve svém zápisníku přidanou další položku ukazující aktuální stav jeho km od startu CKS, tedy od 29.2.08, noví jezdci od 1.1.09. Toto číslo se bude automaticky zvyšovat s každým nově uloženým zápisem a tak bude naprosto jasné, jak je na tom kdo se svou osobní CKS.
Ten archív dělat ale nebudu. Radka správně odhaduje, že by to bylo pracné, já dodám, že velice. Té práce na tom - přestože by to byla makačka jak sviňa - se nebojím, mám obavu z toho, že dál budu doma jen sedět u počítače a mé plány na letošní ježdění se rozplynou.

16.3.2009, 2:49

Odpovědět s citací
Příspěvek 
O tom bychom si mohli vyprávět. Z toho také vyplývá, proč já stříhám video přes zimu. Na lyže jezdíme obvykle jen soboty.

Naposledy upravil yaris dne 16.3.2009, 22:33, celkově upraveno 1

16.3.2009, 9:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Hurááááá, budu mít tedy svůj první 1000 km? :shock: Jestli letos nebo za rok, to je fuk, ale bude tam..... 8)

16.3.2009, 21:29

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy, s plány na tu průběžnou aktualizaci jsem neměl vůbec odvahu na tebe vyrukovat (už tak si vymýšlíme myslím dost :oops: ), a že jsi se nabídl sám, jen svědčí o tvém obrovském zanítění pro život Cyklobandy :ok: .

16.3.2009, 22:37

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy je šikovný :D

16.3.2009, 23:08
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No - to máte tak: proč bych měl myslet na to, že jednou ročně mám připsat km za poslední rok každému jednomu z nás. To je jednak to umyslet a jednak samo provedení je práce na celý večer.
To je pro mě daleko jednodušší upravit aplikaci tak, aby průběžně vkládané km rovnou připočítávala na další položku. Tak to mám vyřešeno jednorázově a bez nutnosti jakéhokoliv dalšího starání.
A pro vás je to taky výhodnější - kdykoliv máte k dispozici čerstvý aktuální údaj.
No ne? 8)

21.3.2009, 15:28

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy, vypadá to fajn. Je tam vše, co jsem chtěl a jak jsem si přál, další údaje by už rozptylovaly. :ok:

21.3.2009, 21:42

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy,prosím tě..omylem jsem dneska vložila v Cestě kolem světa novou cestu 12,05km místo k sobě k Pavli..mohl bys to smazat? díky

10.4.2009, 21:58
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
OK, opraveno 8)

11.4.2009, 7:43
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ]