Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.8.2018, 5:53

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 RST 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek RST
Hoj Andy,
mám 2 věci k článku o vidlici RST.
1) já sem se kdysi v ofiko materiálech dozvěděl že elastomery mazat zásadně vazelínou TEFLONOVOU (PTFE) a rozhodně nemazat vazelínou lithiovou (běžná levná vazelína).
Silikonové mazivo se doporučuje používat na vnitřní nohy, protože působí "blahodárně" na díly z gumy - manžety, gufera a jiná používaná těsnění.

2) o "tlumení" u elestomerových vydlic se dalo mluvit ještě v dobách, kdy ho tam bylo alespoň 2/3 (z celkové délky pružícího segmentu), citlivá pružina fungovala při přejezdu malých nerovností a zbytek bral elastomer, který má ale pomalejší kompresi i návrat do původní délky = efekt "tlumení"

Já mám v současnosti CAPA T4 a tam je elestomeru jen asi 2 centimetry pro přitvrzení konce zdvihu (stejně chodím nadoraz jako ty) a dlouhá pružina kope jako s...ě.
Pod stromeček si dám MANITOU, už aby to bylo!!

Kovy.

20.8.2006, 19:10
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No vida - a jsem zase o kousek moudrejsi, dekuju!
V Gile je tech elastomeru skutecne malo, proto mi to nejak nestimovalo. Jinak ji uz jen dojezdim, mam policeno na nove cele kolo, vidla tam bude nejaka jednodussi pruzina-olej, nejspis Suntour, na to moje jezdeni to bude zcela vyhovujici.
S tou vidlou od Manitou Ti drzim palec, taky jsem se do tehle znacky zamiloval. Hrozne moc se mi totiz libi ten jejich reverse arch... :) i kdyz to by samozrejme byl divny duvod, jsou to kvalitni a bytelne vidle.

20.8.2006, 22:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jo, jo, reverse arch. Mňam mňam!!!

21.8.2006, 18:05
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]