Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 22.5.2018, 13:59

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Navigace 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Příspěvek Navigace
Ahoj přátelé, nevíte někdo náhodou, zda nějaká navigace zvládá také navigaci po turistických stezkách? Nebo zvládají jenom cyklotrasy ne-li dokonce jenom silnice? Nepodařilo se mi najít tady prodavače, který by o tom něco věděl a diskuze na internetu také nic moc. Děkuji.

11.12.2007, 16:14

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Do některých se dají dokoupit přímo Turistické mapy,ale nevím do kterých,takže jsem Ti moc nepomohl.

11.12.2007, 21:25
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ono taky hodně záleží na druhu a typu přístroje, v němž hodláš mapy provozovat. S dovolením vám popíšu svoji výbavičku. Řešení otázky navigace jsem ve svém případě spojil s existencí kapesního počítače, do něhož jsem vpravil mapový software. K tomuto přístroji jsem s využitím Bluetooth připojil GPS modul a mám vystaráno, funguje to bezvadně.
Co se týče mapové výbavy, na internetu lze zakoupit digitální mapy pro mnou užívaný soft za srovnatelné ceny, jako papírové mapy, viz tady, už jsme dvě mapy koupili. Jsou to mapy od Shocartu v měřítku 1:50000 a jsou přímo cykloturistické, tedy jsou na nich vyznačeny turistické cesty ve čtyřbarevném značení a fialovou čarou jsou vyznačeny cyklotrasy.
A kromě toho disponuji cyklomapami (jen cykloznačení) v měřítku 1:100000 celé ČR. Jsou sice trochu staršího data vydání a je na nich vidět domácí výroba, ale použít se bez problému dají a získal jsem je zcela zdarma...
Jak je to ovšem s dostupností map pro jiné typy navigačních přístrojů (Tom-tom, Garmin...), to bohužel nevím, pozornost jsem soustředil na "to své".

12.12.2007, 0:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Děkuji za reakci i odpovědi. Já jsem zatím jako navigaci na kolo našel pouze výrobky od Garminu a tím právě vzniká ten problém (mapy). Asi bude nejlepší jezdit i nadále bez navigace a při eventuelním bloudění poznávat krásy naší země. Vždyť bez bloudění by toho jeden až tak moc nepoznal. Hezký den. :slunko: :pivo:

12.12.2007, 10:25

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jiříku otázka č.1 zní: " kolik do toho chceš vrazit ?" . Já používám PDA a to má výhodu, že tam můžeš nainstalovat nekonečné množství map a mapových systémů od nekonečného počtu výrobců.
Abych se trochu vrátil k té Tvé otázce. Já používám SmartMaps, což je super systém. Můžeš si dokupovat cyklo nebo turistické mapy i silniční dle libosti. Mám to odzkoušené. Ty mapy jsou velice kvalitní a např. České Švýcarsko mě stálo 300 Kč

12.12.2007, 14:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Otázky pro Andyho, Yarise a ostatní moudré hlavy!

Jirka se ptal vlastně za mne,páč jsem dostala takový nápad,jako,že si pořídím nějakou turistickou navigaci.Tak jsem se teď celý víkend prokousávala internetem a zjistila,že fakt nejlepší je PDA,nebo nějaký chytrý telefon.
Já mám teď k vám takovou otázku.
Když si do svého PDA nahrajete ty mapy,které udáváte,tak jsou jenom k prohlížení,nebo do nich můžete zadat trasu,a při pohybu se na displeji objeví křížkem označené místo,kde stojíte,nebo šipka kam se zrovna pohybujete?
Já jsem našla soft Tournavigátor,který by tohle všechno měl umět. No a pak jsem ještě hledala,do čeho to nainstalovat.Teda jaký telefon,nebo PDA,musí to mít operační systém WINDOWS MOBILE 5/6. A tady fakt nevím,protože je takový množství různých přístrojů,že se v tom jen těžko vyznám.Nakonec jsem našla dva PDA-Mio A701 TOPO,a MIO A501.
Otázka druhá,nemáte nějaký typ na mobil nebo PDA,
s GPS do 10 000kč??????
Chtěla bych ještě zkusit napsat Ježíškovi.

16.12.2007, 3:50

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Stejně mi to není pořád jasné. Koupím si SMARTMAPS, nainstaluji do PDA,což taky nevím jak,když je to na CD.Asi nejdříve do stolního počítače,a potom do PDA???
Mám-li tedy v PDA zabudováno GPS,a nainstalovanou mapu,tak se už můžu po mapě pohybovat,prostě na té mapě vidět,kde právě jsem???? Nebo je k tomu potřeba ještě další,nějaký navigační program??????
Předem děkuji za odpověď,na internetu už nejsem schopná nic vyčíst,ani najít.

16.12.2007, 5:08
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ahoj Táňo.Skus se podívat na toto diskuzní fórum.Jsou tam hlavně osobní skušenosti uživatelů. http://forum.mobilmania.sk/viewforum.ph ... edc711c823

Nenech se mýlit slovenskou stránkou.Jsou tam české a slovenské příspěvky.

A recenze i spřibližnou cenou PDA tady: http://palmare.idnes.cz/pda.asp

Omlouvám se Jirkovi,že jsem to nenapsal hned.Táňa požadavek dost konkretizovala,takže se lépe hledalo.

A ještě jeden článek http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=112904

16.12.2007, 8:28

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No, je to tak, že přímo do PDA se programy nenahrávají. Buď se nahrají na paměťovou kartu, která se tam strčí nebo a to většinou, se PDA propojí s PC a pře PC se to nahraje. Když si koupíš Smartmaps, tak dostaneš DVD a kuchařku jak to nainstalovat. Trasa se zadá a jak jedeš, tak ti to ukazuje na mapě kde jsi. Škoda, že si se o to nezajímala dříve na některém srazu, mohl jsem Ti to ukázat . Vozím ho sebou stále.
Jinak je to na delší diskusi. PDA má tu nevýhodu, že mu většinou nevydrží baterie celý den, ale můžeš dokoupit další i větší baterii. Já to používám tak, že ho vozím v brašně na řidítkách a když se dostanu na místo, kde není značená odbočka, tak si ho zapnu a zjistím si polohu. Letos na dovolené jsem to využíval hodně. momentálně se v aktuálních nabídkách PDA neorientuji. Já mám zvlášť PDA a zvlášť GPS a komunikují spolu přes BT. Telefon s navigací bych moc nedoporučoval kvůli malému displeji. Jinak dosti informací o software je tady http://www.pdamapy.cz/, hardware je tady http://obchod.sunnysoft.cz/ a tady http://www.agen.cz/kategorie/495/PDA.htm a tady http://www.ce4you.cz/forums/. Mě to trvalo více než měsíc než jsem si vybral a viděl na vlastní oči. Takže Good luck :wink: :) 8)

P.S. Já momentálně řeším na poslední chvíli notebooky. Potřebuji utratit peníze do konce roku. Takže taky blbnu :wink:

16.12.2007, 18:47

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Třebaže se dalšího dění ujala Táňa sama, přesto všem děkuji za pomoc a rady.
P.S.
Yarisi peníze můžeš poslat na můj účet a budeš bez starostí ....... :roll:

16.12.2007, 19:56
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Táňa píše:
Když si do svého PDA nahrajete ty mapy, tak jsou jenom k prohlížení,nebo do nich můžete zadat trasu,a při pohybu se na displeji objeví křížkem označené místo,kde stojíte,nebo šipka kam se zrovna pohybujete?

Ano - jak napsal Yaris, do mapy lze předem a v klidu domova vyznačit trasu, kterou hodláš absolvovat a pak se už necháš vést, přičemž neustále vidíš, kde jsi, jakým směrem se pohybuješ, kam máš jet dál, jak daleko je to do dalšího bodu trasy, můžeš průběžně sledovat svoji rychlost, nadmořskou výšku a hrozná kvanta dalších věcí.
Jinak smartphone opravdu nelze doporučit, nejen pro malý displej, ale také pro většinou pomalý chod. PDA je mnohem lepší volba, poněvadž je to počítač. Tím pádem Ti bude sloužit k tomu všemu, na co ho připravíš - nejen navigace, ale i kancelář, plánovač a kdeco dalšího.
No a k Tvému dotazu na princip funkce: mapový software už sám o sobě podporuje GPS, takže stačí jen program, který nainstaluješ do paměti PDA, mapy si to bere z pamětové karty a nic víc stran softu není potřeba. Samozřejmě k PDA potřebuješ ještě ten GPS modul, ovšem to je dnes záležitost cca tisícovky.
Pokud se týče nějakého tipa na konkrétní zařízení, nezmohu víc, než se pochlubit "tím svým". Osobně jsem věrný kapesním počítačům Palm, GPS modul mám od Navibe, 20ti kanálový, oba přístroje dohromady za 8256,- kaček, pak ještě nějakou stovku za pamětovou kartu. Soft prostě tak nějak mám, map k tomu až hrůza a jsem s tím nadmíru spokojen. V přístrojích na platformě WindowsMobile nemám přehled, to by Ti poradil spíše Yaris, ale myslím, že tyto jsou obecně celkem o dost dražší.

17.12.2007, 1:05
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
:slunko: Díky všem za odpověď,už jsem se v tom víceméně zorientovala,
co jak pracuje,a hlavně co znamenají ty příšerný zkratky u každého přístroje.Pro Andyho,...dneska už nemusíš mít GPS zvlášť, jsou součástí přímo v PDA. A pro zajímavost,stáhla jsem si manuál pro softíček TOURNAVIGÁtor,o kterém jsem se dočetla na internetu.Tento manuálek má sto stran,tak tedy nevím,jestli se tím přes vánoce prokoušu.A tak nebudu s koupí pospíchat.Ještě si to musím pořádně rozmyslet a promyslet. :slunko:

17.12.2007, 13:46
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Yarisi, já se dobrovolně hlásím o školení a předvedení toho tvého zázraku elektroniky na příštím srazu. Poohlížím se po něčem, co bych "mrskla" na zem a dostala bych nadmořskou výškou (toho, co to bude umět navíc, se meze nekladou...).

17.12.2007, 20:33

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ten anonym jsem já :oops:

17.12.2007, 20:35

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Pokud budu vědět, rád předám zkušenosti :wink:

Pro Táňu :PDA se zabudovanou GPS se prodávají už více než dva roky. Ne vždy je to však výhoda. Pořiď si Skypa a můžeme udělat "krátké školení"

Pro ostatní zájemce: V současné době je absolutní bomba HTC Kaiser. Je to PDA s Telefonem, všemi moderními možnostmi komunikace : mobilní sítě: GSM (850/900/1800/1900 MHz), UMTS (800/850/1900/2100 MHz)
datové přenosy: CSD, GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA
konektivita: Wi-Fi (802.11b, 802.11g), bluetooth 2.0, USB 2.0 (miniUSB) a vestavěnou GPS. Má též vestavěnou výsuvnou qerty klávesnici a to vše v přijatelné velikosti rozměry a hmotnost: 58 × 110 × 18 mm, 160 g :wink: 8)

17.12.2007, 22:00
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další