Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.8.2018, 16:02

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Obrázkové album. 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Obrázkové album.
Vážení přátelé,milí ľudkovia.Napadlo mě jedno takové malé vylepšení naší cyklobandí stránky,které Vám teď předkládám.Většina z nás disponuje digitálním fotoaparátem nebo lepším foťákem v mobilu.Občas se nám podaří zachytit momentku,situaci se kterou by jsme se chtěli co nejdříve podělit s ostatními.Přístup na internet je většinou snadný a majitelé aktivovaných emailů v mobilech jsou ve výhodě.Stačilo by jen pár slov k danému snímku a hotovo.Aby se nezahltil omezený ůložný prostor na serveru,navrhoval bych životnost fotky řekněme 30 dní a pak by se automaticky smazala.Vhodné by bylo,aby pořízené foto mohl do Dočasného albumu poslat jen zde zaregistrovaný člověk.Pod jeho nickem by byla fotka vystavena.Co vy na to lidičky?Dalo by se to technicky udělat?Osobně mě doteď mrzí fyzický výpadek při výjezdu na
Martinské hole,kde jsem chtěl udělat společné foto na vrcholu a hned ho poslat emailem přes mobil andymu. :)

P.S.Omlouvám se naším adminům,že jsem se jich na to nezeptal prvních.

16.11.2007, 13:39

Odpovědět s citací
Příspěvek 
já myslím že jo, že to jed obrý nápad.... a připojila bych je k Andyho nápadu dát něklteré naše vyloženě pěkné fotky k dispozici veřejnosti ke stažení...... kdyby se nějaká moc líbila a chtěl ji někdo např. na plochu... s tím ovšem musí autor fotky souhlasit, takže já oznamuju, že souhlasím, aby moje fotky mohly být volně ke stažení.....

16.11.2007, 14:45
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jarku, myslíš něco v tom smyslu, že by každý měl možnost zveřejnit na nějakou dobu své fotky přímo ze svého počítače?

16.11.2007, 15:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Každý kdo bude zaregistrován (to aby sem nechodily sprostosti).Aby to bylo možné poslat s počítače nebo mobilu přímo.Má představa je asi taková,pošlu nějaké foto a když zadám svůj nick a heslo,zařadí jej do alba na dobu určitou. :) A jak napsala Dais,byly by to fota volně k stažení.

16.11.2007, 17:47

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jarku a z jaké oblasti by ty fotky měli být? Cyklotématika a nebo i cokoliv jiného pěkného, co nás v životě potkalo?
:pivo: :stromy: :heart: :slunko: :P :snih: :dest:

16.11.2007, 19:29
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak moment - nepletme dvě věci dohromady. Ke stažení budou fotky, které speciálně upravím/e jako tapety na plochu. Budou k mání na webu ve speciální sekci, kterou mám už rozdělanou.
Zcela jiná věc je možnost osobního zveřejnování fotek přímo ze svého PC. Tak jak to Jarku popisuješ, mám dojem, že bys to rád tady, v Tlachárně, aby byla možnost toto zpřístupnit pouze registrovaným členům. Tedy mám dobrou zprávu, že takovou věc toto fórum neumožnuje.
Dalo by se to ale vyřešit ve webu, opět ve zvláštní sekci, to není problém. Nějaké informace a pár vstupních souborů bych k tomu už měl, je třeba to prostudovat a oživit. No a aby mohla vkládat fotky jen přesně definovaná skupina lidí, to taky nebude problém ošéfovat.
A ke Krtkovu vstupu - myslím, že kdo se s čím pochlubí, to tam bude, tématicky bych to neomezoval. Můj názor.

16.11.2007, 20:04
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Cyklistická tématika a témy těsně s ní související by byly jaksi samosebou.Kdybych tady umístnil foto Milky po ránu,asi by byla moje poslední :mrgreen: :D .Ale může třeba být foto řekněme malých banditek v nějaké kuriózní situaci anebo něco podobného. :)

16.11.2007, 20:10
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy píše:
Tak moment - nepletme dvě věci dohromady. Ke stažení budou fotky, které speciálně upravím/e jako tapety na plochu. Budou k mání na webu ve speciální sekci, kterou mám už rozdělanou.
Zcela jiná věc je možnost osobního zveřejnování fotek přímo ze svého PC. Tak jak to Jarku popisuješ, mám dojem, že bys to rád tady, v Tlachárně, aby byla možnost toto zpřístupnit pouze registrovaným členům. Tedy mám dobrou zprávu, že takovou věc toto fórum neumožnuje.
Dalo by se to ale vyřešit ve webu, opět ve zvláštní sekci, to není problém. Nějaké informace a pár vstupních souborů bych k tomu už měl, je třeba to prostudovat a oživit. No a aby mohla vkládat fotky jen přesně definovaná skupina lidí, to taky nebude problém ošéfovat.
A ke Krtkovu vstupu - myslím, že kdo se s čím pochlubí, to tam bude, tématicky bych to neomezoval. Můj názor.

Tak jsi byl Andy rychlejší.Samozřejmne nemyslel jsem fórum,ale web.Jen jsem to zapoměl napsat.

16.11.2007, 20:13
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tato diskuse byla přesunuta do tématicky příslušného Technického fóra, kde lze dále diskutovat.

16.11.2007, 20:47
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak Andy,jednu věc jsi ůspěšně dotáhnul do konce.Co uděláme s mým návrhem?Moc velká odezva na to tady není a mě už konečně funguje mail z mobilu. :roll:

21.11.2007, 19:55
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
He he - ujištuji Tě, že o jiným ted nepřemejšlím. Taky by se mi to líbilo, jen si teda nejsem vůbec jist, zda půjde na web umístovat fotky prostřednictvím mailu - tedy spíš jsem si jist, že to nepůjde... Ale půjde to udělat tak, že doma sedneš k PC a prostřednictvím webových formů pošleš na web foto a chtěl bych to udělat tak, že i s textem. Tím by mohli články o svých výletech dělat všichni sami a přímo.

21.11.2007, 21:48

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy, je nějaká představa o velikosti fotek? :wink:

21.11.2007, 22:47
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Upřesni dotaz? Do Dwnl nebo do tohoto zatím jen uvažovaného projektu? A taky o jakou velikost se jedná - zdali datovou velikost nebo rozměry fotek?

21.11.2007, 22:52

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Do toho projektu, co o něm nově uvažuješ. A jde mi o rozměry fotek, já jsem nějak vysazený na min.800x600 :P , jenom to bys ten web musel mít asi nafukovací, viď?

21.11.2007, 23:18
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No - shodou okolností jsem zrovna dnes udělal kompletní zálohu webu. Tedy všechno, co na hostingu máme, jsem stáhl k sobě a upekl na DVD - včetně všech galerií, Dwnl a kompletní zálohy fóra. A dost mě to překvapilo, máme tam toho 250MB - to jsou všechny ty fotky, jichž na webu máme skutečně mraky.
Ale o to by ani tak nešlo (zatím), spíš jde o pojetí této věci. Momentálně vidím dvě možnosti:
- bud se zaměříme na fotky a texty ponecháme jen jako doprovod k obrázkům. Při tomto řešení, které klade důraz na obraz, by se mohly zvolit větší rozměry, ovšem s ohledem na spoustu věcí bych se přimluvil za abs max 640x480pix, raději ale 480x360pix, což je rozměr používaný ve fotogaleriích. Na stránce by to pak vypadalo tak, že pěkně pod sebou by byly fotky a pod každou fotkou by byla textová poznámka k ní.
- a nebo to pojmeme komplexněji a fotkám a textům udělíme stejnou váhu. To nám zase umožní v podstatě vytvářet zcela samostatně (tedy nikoliv prostřednictvím mě nebo Raddyho) např. výletové články, kde textová část má svůj význam. V tom případě by obrázky musely být podstatně menší, nejspíše v takovém rozměru, aby se na naši stránku vešly dva na šířku vedle sebe s odstupem 5pix. Využitelná šířka naší stránky je 640pix, tak máš představu, vychází to na delší stranu 315pix, pro lepší výpočet stran tedy 312x234pix. Výsledek by byl ten, že prvně by byl text a obrázky pod ním, už bez dalších popisků.
Záleží tedy na tom, na které variantě se dohodneme - děsím se totiž nejen samotného programování, do něhož jsem pronikl zatím jen okrajově, ale taky představy, že něco v krvi a potu udělám a ono to nebude ono. Takže nyní očekávám bouřlivou diskusi na toto téma, abych to mohl udělat napoprvé :wink:
A víte, co patří do :stromy: :stromy: ?? No přece :ptica: :ptica: !!

22.11.2007, 0:15
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další