Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.2.2018, 23:16

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Nastavení času 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Příspěvek Nastavení času
Milánkové nastavte si laskavě ve svém profilu čas na GMT+2 hodiny, ať máme všichni stejné noty, teda čas a příspěvky se řadí jak byly vloženy. Páč je v tom pak zmatek a občas nenavazuje reakce na příslušný příspěvek, neboť je odsunuta někým se špatně nastaveným časem a někdo pak vypadá jako ťula :roll: :twisted: 8)

27.8.2007, 12:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Díky za informaci. Tak nějak jsem přemýšlela, jak ten čas spravit, ale tohle mne opravdu nenapadlo. :oops:

27.8.2007, 21:37
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
yaris píše:
Milánkové nastavte si laskavě ve svém profilu čas na GMT+2 hodiny, ať máme všichni stejné noty, teda čas a příspěvky se řadí jak byly vloženy. Páč je v tom pak zmatek a občas nenavazuje reakce na příslušný příspěvek, neboť je odsunuta někým se špatně nastaveným časem a někdo pak vypadá jako ťula :roll: :twisted: 8)

Tedy prominte, já sice vím, že vedle malicherností, jako je mj. shánění nějaké rozumné práce a tím pádem řešení problémů s nakrmením svých dětí, bych se měl věnovat výhradně Lednici, ale jednak toto téma určitě nepatří do srazů a výletů a druhak se Yarísku - odpust mi to - mýlíš. Fórum totiž řadí příspěvky podle jiné logiky, nastavení času v jednotlivých uživatelských profilech s řazením příspěvků nemá co společného. Výchozí čas je v našem fóru nastaven zimní pro naše časové pásmo (tedy GMT+1). Už párkrát jsem vysvětloval, že fórum neumí automaticky měnit letní/zimní čas. Registrovaní uživatelé, kteří si ve svém profilu čas nezměnili a všichni anonymové tedy píší pod výchozím - zimním časem - i ted, v době času letního - a jejich příspěvky jsou řazeny tak, jak být mají.
Podrobnosti po mě nežádej, zas tak moc dobře do programového kódu fóra nevidím, ale můžeš si to vyzkoušet. TADY je testovací fórum, na němž jsem zkoušel veškeré úpravy programového kódu dřív, než jsem upravil kód ostrého fóra - Tlachárny a které má svou vlastní databázi. Otevři si Testovací fórum, založ si nové téma a vlož si tam pár příspěvků - jednou jako přihlášený uživatel, pak jako anonym. Uvidíš, že se příspěvky zařadí tak, jak postupně přišly.
A mimochodem - kde viděls nějaký chaos v příspěvcích v Tlachárně? Až dodělám Lednici, podívám se na to.

28.8.2007, 0:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já bych lehce přibrzdil, to zaprvé.
Za druhé moje zkušenost z neděle je taková, že po určité době, čas přesně nevím, jsem zjistil, že před mým příspěvkem jsou najednou 2 nebo 3 další. Tudíž pokud reaguji na něčí příspěvek a ta reakce se přesune o 2-3 dál, potom může ztrácet pointu.
Za třetí jsem tento příspěvek umístil schválně do téma, které předpokládám že bude aktuálně velmi frekventované. Pokud máš dojem, že o tom rozhoduješ ty, kam co patří, tak já to klidně ztrávím, ale já jsem to ani nenašel, kam to zmizelo, až na to přišla Milka. Snad jsou ostatní šikovnější než já a můžou si to přečíst tady, popř. sdělit své zkušenosti. Fakt je, že to funguje jak jsem napsal. To je má osobní zkušenost Milkou potvrzená:wink: 8)

28.8.2007, 9:36

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jsem opět nebyl přihlášen 8)

28.8.2007, 9:36

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já si myslím něco podobného co Andy.Když si to budu prohlížet v australii tak to nemůže řadit příspěvky podle australského času,ale podle nějakého počítačem daného času.Každému se ale zobrazí takový čas co má nastavený.Jestli se mezi Tvůj příspěvek a příspěvek na který jsi reagoval dostal jiný příspěvek může to být tím,že od okamžiku co jsi ho začal psát stihl někdo jiný napsat a odeslat onen předběhnuvší se příspěvek.Doufám,že to dává smysl :shock: ,nějak jsem se zamotal.

28.8.2007, 22:19

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Smysl to dává, ale ty příspěky tam naskočily třeba za hodinu a to už mi smysl moc nedává. Jedině, že by někdo nepřešel na letní čas :wink: 8)
To by ale měl o hodinu více a ne o pár minut méně. Jestli se nepletu

28.8.2007, 22:33
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
K přesunu tématu: snažím se ve věcech vytvořit a udržet nějaký řád. Protože občas máme potřebu si něco říct nebo vysvětlit něco technických věcí ohledně obsahu, provozu či správy webu a Tlachárny, zařídil jsem toto fórum, aby se to tématicky nepletlo - přece jen jde o věci zcela specifické. Faktem je, že jsem na původním místě tohoto tématu mohl zanechat poznámku o přesunu. Proto omluva a píšu si propříště.

K Honzovu vstupu: je to tak. Nastavení času v jednotlivých uživatelských profilech definuje způsob zobrazení času pro toho konkrétního uživatele. Když se odhlásíš, změní se čas u VŠECH příspěvků. To je známka toho, že při řazení příspěvků se fórum řídí něčím jiným, než uživatelským časem.

Přesto Yarisu: mohl bys mi prozradit, které příspěvky se v diskusi předřadily před Tvůj? At koukám jak koukám, nemůžu v nedělní diskusi najít místo, kde by Tvůj vstup ztrácel kontinuitu. Zítra večer bychom to třeba mohli probrat skypem.
Nebo třeba rovnou napiš "psal jsem to a to a ty (dva-tři) vstupy předtím tam naskočily později". Celkem mě to zajímá, zatím ale nevidím jediný důvod, proč by se něco takového mohlo stát.
Leda že by skutečně někdo jiný odeslal svůj přispěvek, zatímco Ty píšeš. Stává se to, chodím občas na jedno fórum s obrovskou účastí, kde se to děje běžně. Tady ale zdaleka není takový frmol a taky bys musel psát hodinu. A navíc by mezi příspěvky byly vteřinové rozdíly, ne hodina a sedmnáct minut v případě Tvého prvního vstupu a čtyři minuty u druhého.
Jen pro úplnost: nedělní část je kompletně na první straně výpisu tématu, první příspěvek na druhé straně je už z pondělka.

28.8.2007, 23:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ]