Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.5.2018, 13:03

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Přední vidlice. 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek Přední vidlice.
Protože se chystám Milce postavit kolo (MTB) mám na Vás lidičky dotaz.Jaký typ vidlice máte na kole a jak jste s ní spokojení. 8)

22.11.2006, 7:10

Odpovědět s citací
Příspěvek 
no - já mám takovou červenou, je hejbací a přes ty šprušle, co zajíždějí, nemám žádnou gumu.... jo a je zaprášená, ale to zas takneva, ne? A Martin má taky červenou, taky hejbací a tu hejbací šprušli má zakrytou černou gumou..... a nemá ji zaprášenou, páč není takové čuně jako já :?

..... a jinak je to RST uzamykatelná (80mm) a pokud mi ji Martin nešteluje k obrazu svému a nechá ji na volno k obrazu mému, tak jsem s ní maximálně spokojená. Hezky houpe a nebrní mě moc ruce. Akorát není samočistící, což mě občas se.... se mito moc nelíbí hih :P

22.11.2006, 8:17
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
jsem trosku hledal Daisinu vidlu a nenasel, asi to bude nejaka starsi pruzinoolejovka.
Ja mam taky RST, konkretne Gila T4, stala 1500 a je to obycejna pruzinovka s elastomerovymi dorazy, viz ZDE. Na nenarocne jezdeni je to "dobry", pruzina je hodne citliva a drobne nerovnosti zehli hezky, jeste se jakz-takz da mluvit o slusnem chodu na vetsich nerovnostech, ktere jsou ale razove a nasleduje za nimi opet rovina, napr. retarder. Jakmile ovsem najedu na polnacku, projevi se problem zvany absence tlumeni. Jednou se mi na boulovatem sjezdu predek tak rozhoupal, ze predni kolo zacalo poskakovat a malem jsem si dal do repy. I pri proste jizde to tlumeni postradam, protoze nezkrocena pruzina vraci kazdy raz do rukou. Takze osobne touzim po tlumene vidlici, myslim, ze slozeni pruzina/olej bude na muj styl jezdeni vyhovujici. Pokud mohu doporucit, jdi do takove rovnou, ten "mezistupen" s jen pruzici vidlou je nevhodny.
Jinak - jsem si jist, ze vis, kde nakoupit, ale presto do odkazu doplnim nekolik e-shopu, tak ziskas prehled. To chci udelat uz delsi dobu, tak to urychlim.

22.11.2006, 12:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Je fakt že Milka není žádný divoch a nemusí mít vidlu za 7 tisíc a víc.Do 3 tis. se určitě něco najde,jen potřebuju skušenosti s provozu. :roll:

22.11.2006, 13:25
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No jasne, vsak v tehle cene se da najit slusna tlumena vidla, proto jsem to tak napsal. 8) I na bezne, spise klidne jezdeni vrele doporucuju tlumenou vidlu, hola pruzina vraci razy do rukou jednak v plne intenzite a jednak s drobnym zpozdenim, takze je to v provozu tak, ze nejdriv prejedes hrb a teprve potom dostanes ranu do rukou, je to fakt neprijemny.
A jinak pro sebe uvazuju vidlu cca do 5tis, za tuhle cenu jsem videl i nekolik vzduchoolejovek. :P

22.11.2006, 13:32
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak konkurs vyhrála Suntourka XCR a už je doma. 8)

8.1.2007, 18:54
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak jestli je to ta, co jsem nasel na netu - SUNTOUR SF-XCR LO 28,6 model 2006, tak to vypada docela hodne dobre, gratuluji. Pokud bych zustal u MTB, nejspis bych se nechal inspirovat.

8.1.2007, 23:53
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ano je to ona. :)

9.1.2007, 7:09

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Vypada to dobre.

9.1.2007, 8:22
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Chtěl jsem ještě koupit sedlovku (Suntour) s paralelo. odpružením,jenže potřebuju prům. 26.6 mm a sem se dováží 27.2 mm. :?

9.1.2007, 14:21
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ]