Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.2.2018, 1:58

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
 Mohelnice 2012 video setkání 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Mohelnice 2012 video setkání
No, moc se nechechtej. Potom to po mně převezmeš ty a za chvíli jsi tam za mnou :D

12.11.2013, 12:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Zařiď si pokoj č.5 a budeme tam všichni :mrgreen:

13.11.2013, 0:15

Odpovědět s citací
No né, tož to je dobré nápad :D

13.11.2013, 15:33

Odpovědět s citací
Nastal den den a pustil jsem se do videa ze srazu Mohelnice 2012. No, je to maso.
Budu se snažit smíchat SD a HD kameru dohromady, ale je to docela pracné. Obvyklou cestou to moc nejde. Nechci tady obtěžovat technickými detaily, ale už od počátku narážím na různé překážky. Nejjednodušší by bylo to udělat z jedné kamery, ale pokusím se to nějak rozumně míchat. Mimo jiné to znamená prohlédnout minimálně dvojnásobek obvyklé porce natočeného materiálu. Záběry Asterixe asi moc používat nebudu, bo jsou v podstatě bez zvuku. Od Zdenka je to solidní, ale zvuk přece jen slabší nebo z mé kamery silnější ??? :) . Nicméně pokud to budu míchat, musím se pokusit ty zvuky upravit do přibližně stejné úrovně a výsledek bude přece jen kompromisní. Předem Vás tímto žádám o shovívavost a pochopení.
Po Novém roce dám vědět jak mi to jde. Zatím hodně pomalu.

18.12.2013, 22:50

Odpovědět s citací
Milý Krtku, krásně jsi to za nás o našem srazu napsal. Je až neuvěřitelné, jaké detaily si pamatuješ. Z Tvého podrobného zavzpomínání mám velkou radost!!! Díky.
Yaris už se taky do zpracování pomalu pouští, i když to nebude mít vůbec lehké, ale určitě to zvládne a sraz bude komplet.

19.12.2013, 0:08

Odpovědět s citací
Ještě taková malá poznámka, asi pro Ondru, trochu nesedí ten letopočet. Takže pokud to půjde opravit, bude to fajn. Díky.

19.12.2013, 0:12

Odpovědět s citací
Ájo, díky za vstřícné shrnutí článku, trošku jsem vám tobě a Mirkovi a vlastně i Munzaratům "vlezl do zelí", ale je vidět, že minimálně tobě to neva :wink: .
S tou mojí pamětí to zas na takový chválospěv není, kdybys věděla, kolik důležitých věcí si nepamatuji, to bys psala jinak :). Ale vem si, kolik já běžně na srazech fotnu fotek, to se ty místa později snadno připomenou, když je mám zdokumentované. Ještě by to chtělo dotáhnout do kvalit Asterixe, který si fotívá i rozcestníky, to by bylo ještě snadnější. Stejně je ale fajn, kolik detailů najednou "vyplave" z paměti při psaní článků :)

19.12.2013, 20:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
yaris píše:
. Záběry Asterixe asi moc používat nebudu, bo jsou v podstatě bez zvuku. .

Ahoj Jardo, věřím ,že mixovat "filmy" od různých autorů je neskonale složitější než dát do kupy fotgalerii, tam jaksi podobné fotky za sebou moc nevadí. U filmu to může působit antiproduktivně, když poběží záznam dejme tomu nějakého sjezdu od tebe, pak stejný od Péti a nakonec ještě i od Zdeňka. Prostě jakákoli "živá" událost, která jednou proběhne a za moment by se měla opakovat , byť v trošičku pozměněném "scenáři", by asi nedělala dobře. Možná tohle ti zrovna problém nečiní, ale já bych se toho trošku bál.
Přesto bych se rád přimluvil za videa od Asterixe (ty od Zdeňka jsem neměl možnost vidět), hlavně co se týče právě Mohelnice, abys je pokud by to na ně nějak nevyšlo, zkusil zařadit na konci CD, třeba jako bonus. A možná by se dostalo i na Zdeňka. Nemusí tam být zvuk, stačí pěkná hudba, tak jak to už léta míváš u sebe v klipu a léta mi už dělají radost :ok:

19.12.2013, 21:16

Odpovědět s citací
Milane, můžu se o to pokusit. Videa je celkem cca 7 hodin. To je potřeba několikrát vidět. Momentálně na tom dělám dva dny a mám nahrubo hotových cca 10 minut.
Otázkou je,pokud mám něco od Peťu vybrat, co by to z cca 2 hodin záznamu mělo být.
Zatím se snažím propracovat k názoru, jak smíchat video ze Zdeňkovy a Pepovy (mojí)
kamery. Je možné, že se dříve zblázním, než se doberu výsledku :)

20.12.2013, 0:36

Odpovědět s citací
Ty si dáváš hezky do těla,nebo spíše do hlavy :D
Já bych se zbláznil hned :mrgreen:

20.12.2013, 7:43

Odpovědět s citací
yaris píše:
Otázkou je,pokud mám něco od Peťu vybrat, co by to z cca 2 hodin záznamu mělo být.

Jardo, nevěděl jsem, že od Péti je tam toho na dvě hoďky. Měl jsem za to, že se jedná o tyto filmečky, které jsem si od něj stáhl a mám je na svém webu. V pohodě by svou krátkostí zastali roli "tečky:

1) Video od Asterixe: (Putování na sraz - Asterix a Krtek) Ruda - Uničov - Mohelnice
http://www.youtube.com/watch?v=wdQcetJXRFA

2) Video od Asterixe: Mohelnice - Bouzov - Litovel - Úsov - Mohelnice
http://www.youtube.com/watch?v=GkoOGb_zzsw

3) Video od Asterixe: Mohelnice - Mírov - Zábřeh - Brníčko - sjezd z Bradla - Veleboř - Mohelnice
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 845qusVA-E

Všechny tři mají do kupy délku cca 15 min.

20.12.2013, 14:18

Odpovědět s citací
Je toho 2 hod a 34 min. Přiznám se, že netuším, jak by se právě tyhle mixy z UT k videu hodily. Jedině bych musel vytvořit čtvrtou kapitolu s názvem Asterix. Nevím. Nemám o své tvorbě nějak vysoké mínění, ale přece jen mám nějakou představu a do té mi to moc nezapadá. Zatím.
Pokusím se něco vymyslet. Třeba mě náhle osvítí múza? :D Ale měl bych nápad. Kdo je ochoten si se mnou sednout na minimálně měsíc k PC a uvidí, jak se to dělá, může mi do toho zasahovat a já se pokusím každému přání maximálně vyhovět. Ale abych to celé vymyslel, upravil a někam vložil, se obávám, že nebude v mých sílách. Kdyby to bylo normálně ozvučené, tak to všechno nějak pomíchám. I když to jde velmi obtížně.
Momentálně prohlížím jednotlivá natočená díla a přemýšlím co s tím.
Celkově je ohromná potíž se zvukem. Sladit dvě naprosto odlišné hladiny zvuku není ani v silách mého střihového programu. Tedy tak, aby ty přechody nebyly poznat. Na to, abych se dobral, alespoň nějakého konce, odhaduji nejméně 150 hodin času. Pravděpodobně mnohem víc. A potom ještě další bonus? Rád bych vyhověl, ale fakt nevím. Pokusím se nezklamat, ale prosím o pochopení.

20.12.2013, 17:30

Odpovědět s citací
Jasně Yarisu, nenech si do toho kecat :). Kdo chce se, tak se podívá na moje videa na Youtube. Ono míchání dvou či více různých zdrojů je strašně složité.

21.12.2013, 15:44

Odpovědět s citací
Peťo, já mám v povaze, že se vždy snažím, pokud je to jen trochu možné, každému vyhovět. A potom na to dojíždím. :) . Páč příjde okamžik "O" a je to nad moje síly.
Tohle video je hodně nad moje síly. Abych to vůbec mohl zpracovat ty Vaše HD kamery,
nechal jsem si postavit za docela velký peníz nové PC. Všechna ostatní dělám na tom "starém", ale dvoujádro už na HD nestačilo. K tomu jsem musel koupit i nový střihový program. O to je to zpracování náročnější. Všechna surová videa mají docela problematický zvuk a navíc každá kamera jinak silný.
V tvém případě i když zesílím naplno hlasovou stopu i reproduktory, tak ve více než 90 % není ničemu rozumnět. Pepa zase občas mluvil do kamery normálně, ale většinou tak potichu, že mu taky není moc rozumnět. Takže se z toho snažím vytáhnout maximum možného a různě to kombinuji. A děsím se toho, že z toho vyleze nějaký paskvil. Sedím u toho čtvrtý den, máme dovolenou a výsledkem je cca 15 minut hrubého střihu. No, je to maso. Za výsledek neručím :) :wink: Kombinace HD a SD videa bude znatelná. S tím nic nevymyslím.

21.12.2013, 18:49

Odpovědět s citací
Tak už jsem našel způsob a možnost, jak tam zamíchat i video od Asterixe :ok: :wink: :)
Takže to bude ve finále video natočené na tři kamery.
Ale že bude poznat přechody HD a SD videa, s tím se musíme halt smířit. S tím nic udělat nedokážu. Je to prostě jiný formát

21.12.2013, 21:46
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další