Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 28.5.2018, 4:59

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Pivo na kole 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Příspěvek Pivo na kole
Letos to s pivem vypadá u nás bídně viz http://olomouc.idnes.cz/jedno-pivo-muze-cyklistu-stat-az-20-tisic-policiste-chystaji-kontroly-1kc-/olomouc-zpravy.asp?c=A110418_1568666_olomouc-zpravy_stk

18.4.2011, 22:27

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Pivo na kole
Asi začnu šetřit.. :wink: :pivo:

18.4.2011, 23:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Jaký je rozdíl mezi chodcem a kolařem?Tam kde nejsou chodníky tak snad žádný a na chodnících které jsou už dnes často dělené napůl taky rozdíl v nebezpečnosti nevidím , na přechodu jsem snad taky povážován za chodce ne?Chodce s jedním promilem taky poliši nepoznájí a netrestají.Příjde mi to nefér ale asi nám nezbude nic jiného než si dát to pivo až těšně před domovem a domů už jen dojít a nebo dobře koukat a z kola seskočit dřív než tě poliš uzří.Vždyť dát si pivko po těžkém kopci je báseň.Na kole přece to pivko vyprchá z těla rychlejí než v pohodlném,vyhřátém autě,které je navíc těžké,rychlé a tím taky nebezpečné.Jsem pro rozumnou toleranci ale možná bychom si mohli pořídit cyklobandí testr a po občerstvení si fouknout a tak se hlídat :wink: Bando ahoj a jezdíme dál!

19.4.2011, 8:24
Administrátor

Odpovědět s citací
Honzo, prosím nezlob se... jsi si jist, že skutečně víš, o čem mluvíš?

20.4.2011, 22:38
Administrátor

Odpovědět s citací
Vážení nezlobte se, ale Hrazdova reakce tak trochu mimo mísu mě poměrně dost rozčílila - co mě ale pobuřuje ještě více, je to, že na to nikdo nic neříkáte, čímž s Hrazdou vyjadřujete souhlas. Proto vám ted dám takový malý úvod do reality.

Především: cyklista je účastník provozu na pozemních komunikacích, na kterého se vztahují obecná a adresná ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. O provozu na pozemních komunikacích ve znění pozdějších předpisů. Je hlubokým omylem myslet si, že jako cyklista tento zákon nemusím znát či dokonce, že se na mě nevztahuje. Právě naopak:

Ve smyslu tohoto zákona je jízní kolo nemotorovým vozidlem a cyklista je řidič tohoto nemotorového vozidla. Chodec je účastník provozu na pozemních komunikacích, který se pohybuje pěšky nebo na kolečkových bruslích či koloběžce a to navíc na pozemní komunikaci, která je určena pro pěší provoz, je výškově nebo jinak oddělena od komunikací pro provoz vozidel a je nazvána chodníkem.

Z toho myslím naprosto jasně vyplývá přesně ohraničený rozdíl mezi cyklistou a chodcem. Dále: cyklistům je chodník k jízdě jmenovaným zákonem zapovězen, stejně jako přejíždění vozovky po přechodu pro chodce. Tam cyklista nemá co pohledávat a řidičům motorových vozidel není ničím dána povinnost chovat se k cyklistům na přechodu pro chodce jako k těm, kterým je tato dopravní značka určena, tedy k chodcům. (Byl jsem jednou ve Svitavách svědkem toho, jak cyklista vyfasoval od policisty zcela oprávněnou pokutu právě za to, že jel na kole po přechodu pro chodce a ještě se rozčiloval, že řidič auta přede mnou na něj zatroubil, když mu vjel tři metry před nárazník.)

Co se týče řízení vozidel pod vlivem alkoholu, jsou na tom všichni řidiči stejně. Cyklistů (jakožto řidičů nemotorových vozidel) se zákonná nulová tolerance týká naprosto stejně jako řidičů všech ostatních druhů vozidel. Bohužel, ve srovnání s řidiči motorových vozidel se alkohol u cyklistů v naší zemi nijak systematicky neřeší a sami policisté považují za blázna každého svého kolegu, který se pustí do podnapilého cyklisty. Což je ale jediný důvod, proč každá zmínka o řešení alkoholu u cyklistů vyvolává tyto vášnivé reakce a debaty. Není to o ničem jiném, než že na to nejsme zvyklí!

Taková je litera zákona a my si o ní můžeme myslet, co kdo chceme. Jako holý fakt ovšem bezpodmínečně musíte přijmout to, že pokud se policista rozhodne provést u cyklisty zkoušku na alkohol nebo policie obecně provádí méně či více rozsáhlé akce na cyklotrasách, má na to plné zákonné právo a cyklista, u kterého se prokáže alkohol při jízdě, za to může být postižen stejně, jako každý jiný řidič.

Ještě si dovolím jednu poznámku na Hrazdovo
Hrazda píše:
Na kole přece to pivko vyprchá z těla rychlejí než v pohodlném,vyhřátém autě,které je navíc těžké,rychlé a tím taky nebezpečné.
Opravdu si myslíš, že cyklista nemůže být nebezpečný?? Jako nehoďák jsem řešil spoustu nehod s účastí kolařů, na jednu ale do smrti nezapomenu. Jel jeden idiot z kopce po hladkém asfaltu a švihal to pěkně rychle. Těsně za výjezdem z jedné zatáčky ho překvapila skupinka chodců, které se v té rychlosti neměl jak úplně vyhnout. Smýkl mladého kluka na kraji té skupinky svojí přilbou přímo do zátylku. Cyklista, kterému jsme v krvi analyzovali 0,8 promile, přežil se zlomenou rukou, těžkým otřesem mozku a pohmožděnou páteří, ten si už nikdy na kolo nesedne. Ale přežil a dnes chodí po svých. Toho kluka 38 hodin nepřetržitě křísili všichni, kdo v nemocnici měli ruce a nohy, než zemřel. Nikdo se na mě nezlobte, ale toho kreténa na kole bych nejraději popravil.

Takže nejen Hrazdo, ale všichni, kdo jezdíte na kole, si uvědomte, že jste řidiči, kteří jsou zákonem v obecných částech povinováni stejně jako každý jiný řidič. A dobře si zhodnoťte svoje vlastní návyky při kolaření a názory vůbec a pokud toho bude třeba, změňte je dříve, než se dostanete do průšvihu.

24.4.2011, 13:43

Odpovědět s citací
Teda, nevíš Andy proč mám dojem, že to nemůžeš být ani ty, že se snad někdo "hacknul" na tvůj nick, odkdy že jsi takový zásadový. :shock:
Když nechám literu zákona literou zákona, jaký je rozdíl mezi naťamraným chodcem jdoucím po přechodu nebo v tmavé noci po kraji silnice a cyklistou jedoucím na kole stejným úsekem, ale s jedním pivem v sobě - oba jsou v tu chvíli účastníci silničního provoru a to bez debat, tak proč nezakázat vstup na tyto místa i chodcům s promile?

24.4.2011, 14:19

Odpovědět s citací
Teď si dokáži představit jak musel Andy na srazech trpět,když viděl,jak spoustu cyklobandistů pilo jedno pivo za druhým.Říká se,že každý je zodpovědný sám za sebe,ale je fakt,že když ublíží jiným je to o něčem jiném.Já sám jsem omezil pití piva při cestách,ale to neznamená,že si nějaké to pivečko nedám,zvlášť když ostatní pití je dražší než pivo samo,což pro mě nemá logiku.Zdeněk

24.4.2011, 16:44
Administrátor

Odpovědět s citací
Krtku: když jdu po chodníku a po přechodu pro chodce přecházím vozovku, pak jsem chodec a používám komunikaci a dopravní značení, které je pro mne určeno a tím pádem (nevstoupím-li na ten přechod projíždějícímu vozidlu přímo pod kola) na mě nikdo nic nemůže mít, at už mám v hlavě jasno nebo jsem ožralý jak pytel. Teprve při dopravní nehodě se u chodce zjištuje, zda byl či nebyl v době nehody ovlivněn alkoholem a posuzuje se v každém případě individuálně, zda měla či neměla jeho opilost vliv na zavinění nehody.
Cyklista je řidič, na kterého se vztahuje zákaz řízení pod vlivem alkoholu. Vždy a všude, stejně jako na řidiče motorových vozidel, rozumíš? Je bohužel věcí úplně jinou, že se na to u cyklistů obecně nehledí, že u nich nejsou prováděny běžné dopravní kontroly tak, jak je tomu u řidičů motorových vozidel. At se už ale kontroly dělají nebo ne, cyklista je pořád řidič nemotorového vozidla, pro kterého obecné části dopravního zákona platí v plné míře úplně stejně, jako pro všechny ostatní řidiče.

24.4.2011, 20:17
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ]