Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 18.8.2018, 18:50

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Mám rád lidi kolem sebe - občas doopravdy 
Autor Zpráva
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek Mám rád lidi kolem sebe - občas doopravdy
Jeda v pátek z práce domů autobusem DPmB linky 44 z Tomkova nám. na Semál, docela dobře jsem se bavil.
Usedl jsem na sedadlo v té čtveřici dvou a dvou proti sobě v přední části busu, proti směru jízdy u okna. Přesně naproti mně seděl mladík cca 17tiletý, štíhlý, vysoký, oděn mj. v pletenou čepici, pod níž měl na uších sluchátka. Z nich bylo lze zaslechnout tvrdý rock postavený na agresívních rytmických kytarových riffech. Hoch si pravou patou podupával do rytmu a výrazně kýval hlavou, jako to dělají rockoví kytaristé, když se dostanou skutečně do varu.
Naprosto evidentně vřel i tento chlapec. Zorničky rozšířené, ústa pootevřena a nepřítomný pohled do neznáma - on byl fakt úplně v transu. Okamžitě upoutal moji pozornost a bez okolků přiznám, že jsem se při pohledu na něj normálně rozesmál. On to vůbec nevnímal, celým duchem prožíval tu muziku. V prvních okamžicích jsem uvažoval, že si snad raději přesednu, ale přemohl jsem se.
Po chvíli, když mě přešel ten prvotní nával veselí při pohledu na něj, jsem si povšiml měnících se výrazů v jeho obličeji. Převládal ten nepřítomný výraz vytržení z reality, avšak v jednom okamžiku zračil se na něm nadšený úžas, když přišlo dábelské sólo. Potom doprovodný kytarista změnil rytmický riff a mladíkovy oči se široce otevřely a obrovským obdivem mu spadly koutky úst. To vše při neustálém dupání patou a kývání hlavou, kterým mi připomněl toho tučnáka s hlavičkou na vahadle.
Posléze jsem si začal všímat ostatních lidí kolem něj. Paní, která si vedle něj přisedla, byla jeho kulturním zaujetím hluboce pohoršena, chlapík, co seděl za ní, působil chápavě a v jeho pohledu zračil se soucit - to když se ten mladík na zastávce Divišova čtvrt náhle zvedl, jako by chtěl vystoupit a teprve přitom na okamžik procitl ze své meditace. Pár vteřin zmateně koukal kolem sebe a když zjistil, kde je a kde se nachází ten autobus, v němž se oddával úletu do oblačných výšin, opět usedl a jeho mysl okamžitě zase odlétla k rockovým hvězdám. Starší pán, který seděl vedle mne, hleděl na něj s čirým opovržením.
A já? Celá tahle situace na mne působila velice komicky. Přiznám se však, že lidi jako je ten chlapec, svým způsobem obdivuji, že se umí vykašlat na lidi a svět kolem sebe a doopravdy a plně si užít to své, aniž by přitom komukoliv jakkoliv škodili nebo překáželi (té paní vedle sebe totiž nijak nezavazel v jejím pohodlném posazu, nohy měl skrčené pod sebou a muzika mu ze sluchátek taky nijak nehulákala, to jen já pozorně poslouchal, co poslouchá). A dokonce jsem mu i trošku zazáviděl. Taky mám telefon vybaven hromadou muziky k poslechu, a proto jsem se rozhodl, že si pondělní cestu do práce taky zpříjemním. A považte - se na to i těším! :)
Přeji vám krásný víkend ;)

7.1.2011, 23:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Toho jeho pocitu bych se taky chtěl někdy dožít, aspoň na chvíli :)

8.1.2011, 1:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek Re: Mám rád lidi kolem sebe - občas doopravdy
To je hezký zážitek Andy!Je pravda ,že čím dál tím častěji potkáváme lidi co jsou momentálně někde jinde než kde se skutečně právě nacházejí ať je to způsobeno mobilem,to nejčastěji, nebo tou muzikou v uších.Toho mladíka taky beru je mi milé že byl tak unešen a nebál se dát to NENÁSILNĚ okolí na jevo.Někdo sluchátka provozuje i na kole nevím jak moc je to bezpečné ale prý se dá i bezpečně sledovat důležité věci okolo a že jich může být!To je teda neověřené tvrzení od Dais která když jede sama potřebuje to své duc,duc,duc k rytmickému šlapání.Kdysi jsem to taky zkoušel protože jsem toho dost najezdil sám ale já mám rád rozhlas a aktuální info a písničky co mě překvapí a né ty co znám a vím která bude následovat.Jenže při jízdě ta kvalita vln byla nestálá a hodně nedokonalá a tak jsem z toho postupně vypad.Nevím jak se ten vývoj posunul asi dost že? Dnes už asi jde z mobilu brát třeba Rádiožurnál digitálně a tudíž kvalitně že?Jestli né tak mě někdo opravte.NO ale abych se vrátil k Andyho zážitku.Všimněte si těch lidí, samozřejmě spíš mladších, je čím dál víc a s tím pak souvisí i to že lidi mezi sebou přestávaji mluvit a uzavírají se do stále menších vlastních světů až se nakonec budeme míjet jako sloupy osvětlení či el.vedení.Dost chmurná představa.Tak zatím hojte a zase se ozvěte s nějakým prožitkem.

17.2.2011, 9:20
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]