Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.5.2018, 20:53

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 To jsou dneska lidi...! 
Autor Zpráva
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek To jsou dneska lidi...!
Chtěl jsem původně předělat rubriku Od Vás pro Vás, už jsem i aplikaci nachystanou měl, ale nějak to nefungovalo. Tak píšu sem, stejně by odkaz na komentování článku směřoval z webu do Tlachárny, tak jakýpak copak, ne? :wink:

Byl jsem včera se zbožím na jižní Moravě. Chlápek jakýsi u nás minulý týden nakoupil ovčí ohradníkové sítě a že byl vlakem a nemohl je tedy rozumně odvézt, nechal je u nás a já byl pověřen mu je doručit. Dostal jsem na něj telefonní číslo s poznámkou, že mám hledat v Milovicích u Mikulova. Což je u nás běžné, prostě dojedeme do dané obce, zavoláme adresátovi a jak dál nám řekne přímo on.
A tak jsem vyjel. V Milovicích jsem frajersky vytočil číslo a ... at děláme, co děláme, nemůžeme se s volaným účastníkem spojit, je bud vypnutý nebo nedostupný. Tak jsem zavolal k nám do kanclu, jestli ženský nemají nějaké blišží informace. Neměly, ale slíbily, že se podívají a dají vědět. Já si pak řekl "Od policajta, poštáka a v hospodě se dovíš všechno" a zapadl pro informaci do místního kvelbu. U výčepu mi řekli "Jo Novák, tak ten bydlí tady u hřiště..." a za pár minut jsem stál před jeho domem.
Nebyl doma, ale všiml jsem si, že na mě od hřiště mává chlap. Přitom mi volala kolegyně z kanclu, že kdesi vylovila jinou jeho adresu v Mikulově, dostal jsem ulici i číslo. Řekl jsem jí, že už je to dobrý, že jsme se našli. Jenže ten chlap přišel a řekl "Jo, jsem Novák, ale já žádný zvířata nechovám a nic jsem u vás nekupoval - jestli to teda nebude ten z Klentnice". To je obec blízko u Mikulova na Pálavě. Řekl jsem mu, že jsem dostal adresu přímo do Mikulova a on na to "Jo, to může taky být." A s tím jsme se rozešli.
Povidám si - na venkově je to celkem běžný, že je rodina rozestrkaná po X obcích, i ta shoda jmen je docela obvyklá... Zadal jsem do navigace tu Mikulovskou adresu, přece jen to bylo to nejpřesnější, co jsem v tu chvíli měl, ověřil si, že TEN SPRÁVNEJ Novák je pořád nedostupný a vyjel do Mikulova. Garmin mě navedl až před dům. No - dům... Ruina v totální rekonstrukci. Zůstal jsem na to rozpačitě civět, v okně se mihl nějaký řemeslník, tak jsem na něj zavolal a on že "Novák? Kdepak, ten už tady není, tady to koupil nějakej cizinec." Takže šok.
Než jsem stačil něco vymyslet, objevil se v díře po dveřích týpek v bílém triku a že "Vezete ty překlady??" Tak jsem ho ujistil, že o překladech vůbec nic nevím, daleko raději že bych se zbavil těch sítí pro Nováka a jestli neví, kde ho ted najdu. On se zamyslel a že prej "No to já nevím, kam se odstěhoval, mám pocit že do Bavor." Začalo mě být trochu úzko, prvně Klentnice, ted Bavory... Jsou to teda vsi v bezprostřední blízkosti Mikulova, ale objíždět všechno na sever od města se mi jaksi moc nechtělo. Za chvilku se ale opravil a potvrdil Klentnici. A pak mi povidá "Víte co, on má tady hned vedle sestru" - ukázal mi přes stavbu hnědou střechu jejího domku - "a až s ním budete mluvit, řekněte mu, že má u ní doporučenou zásilku."
To už ve mě celkem hrklo, asi si mě spletl s nějakým messengerem nebo s živnostníkem autodopravcem, kterýmu už končil denní kšeft. No tak jsem mu řekl, že jestli se s ním vůbec uvidím a vzpomenu si, že třeba jo a raději od něj zmizel, než mě zaúkoloval ještě dovozem cementu.
Novákova sestra mi přišla otevřít se slovy "To teda máte pořádnou kliku, že tu jsem, touhle dobou doma nebývám" a já na to "To je teda moc fajn, tak mi řekněte, co a jak dál." A ona, že bratr bývá opravdu v Klentnici a moc se divila, co že dělám u ní v Mikulově. Tak jsem ji poopravil, že jsem ho prvně hledal v Milovicích a na to se mi dostalo vysvětlení, že "ta pastvina je MEZI Mikulovem a Milovicemi a kdo o tom neví, prostě tam nedojede". Už jsem v tom začínal mít docela zmatek, čas běžel, práce v Brně mě čekalo ještě dost, tak jsem se snažil to nějak urychlit.
A pak přišel ten nejlepší okamžik, a sice dva střihy v jediné větě. Novákova sestra se nadechla a "Tak víte co, já vás tam navedu," - a cpala se mi do auta - "však je to do Klentnice a zpátky kousíček..." - v tom okamžiku se zarazila a přišel první střih: "... no jo, ale copak já vím, jestli on ted nebude v Perné na krmení..." - to jsem začal vařit, ale teprv potom přišla ta pověstná poslední kapka, druhý střih: "... jé ale to je dobře, že tu jste, já mám tady pro něho patnáct kilo suchýho chleba, co říkáte, že bychom mu to rovnou vzali??"
A to jsem už neustál. Vycpal jsem ji z auta zpátky nohama na pevnou zem a řekl jí "Víte co, já jsem vás taky chtěl o něco poprosit. Že bychom ty sítě jednoduše nechali tady u vás a že byste se s bráchou už domluvila, jóóó???" A ona "No, to by... no... ale vlastně jo, to by šlo, tak to nechte tady..." No - nechal jsem jí podepsat převzetí, vyhodil sítě a jel do řiti, jak nejrychleji to šlo!
Opravdu nemám čas na to, abych objížděl vsi severně nad Mikulovem bez záruky, že toho Nováka skutečně najdu - a pak ještě vézt babu zpátky domů do Mikulova. A i kdybych ten čas a prostředky měl, tak vyhledáváním osob se už čtvrtým rokem neživím! Jó, byla to sranda... :)

25.5.2010, 20:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Aspoň se nenudíš:-)

26.5.2010, 8:04

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jóóóó řidič ten lehký život mááá..... a nebo jsem to napsal špatně?

26.5.2010, 8:48
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No Jirko, jak kdy. Třeba včera mi při návratu z jižních Čech u Jihlavy shořelo turbo a dnes jsem se pro šestero postávání v kolonách kvůli opravám silnic a jedné nehodě vrátil z Hradecka domů už v 18h. Ale jinak je to pohoda... :wink:

26.5.2010, 19:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Vídíš! Kdybys jezdil na kole.Dája by Ti půjčila vozík od Jarka Sk.na převážené zboží a žádné turbo by ti neshořelo.leda by Ti chcíplo to Tvé :mrgreen:.Jó auto to je prevít,to ono Vám sežralo osobní turbo...
Andíku jen klid ti byl vtípek ale už vážně Ti děkuji za opravu toho pivního kance.Čau.

26.5.2010, 23:28
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]