Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 21.2.2018, 7:34

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další
 Fotosoutěž! 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Při vyhlašování tématu jsem se už balil na dovču, takže jsem jen zaregistroval slůvko léto. Na výběr fotek taky už nebylo moc času, tak jsem je vybral narychlo.
Vidím, že nás soutěžících opět moc není, doufám jen, že aspoň ostatní budou hlasovat !!!

18.9.2009, 19:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jak jsem tak koukal na předběžné průměrné hodnocení fotek,tak některá fota nezaujala a jiné to mají shodně za 5. :D

1.10.2009, 9:40

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jarku, ono je to také někdy hodně o tom, jak si kdo vybere fotky ze svého "šuplíku". Kolikrát si pěkné fotky nechá doma a sem pošle slabší, jakoby si nevěřil.
Vzpomínám jak třeba jeden autor sem poslal fotku do prvního kola, za kterou nebyl dvakrát pochválen a "portfolio" jeho webu přitom překypuje solidními fotkami, které odpovídaly zařazení na dané téma. Jde o to, víc si věřit :wink:
Také se ti někdy Jarku stane, že vidíš jak některá fotka sbírá vesele bodíky a ty jsi velice podobnou "nechal" doma? :?

1.10.2009, 17:06
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Nuž jedna by se našla. :)

1.10.2009, 17:45
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ahoj holky,ahoj kluci horká letní soutěž je v trapu a já chci pogratulovat vítězům!Kvalita se prosazuje postupně a tak se prosadili Asterix s Krtkem!Tak vám chlapi tleskám a přeju co nejvíc hezkých projížděk podzimních.A jestli si koupím lepší foťák tak se s otevřeným hledím těším na další souboje tzv.lovců beze zbraní!A ještě jedno přání mám : přidejte se i další banditi ať je prča!Čau [/b]

6.10.2009, 23:23
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Při pohledu do kalendáře mi to nedá, upozorňuji na již hodně blízkou uzávěrku podzimní soutěže v pátek 4.12.09!
Není to už ani týden, zatím jste nikdo nic neposlali, tak kdo chcete soutěžit, řešte to!

29.11.2009, 13:33
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak milí a vážení, ukončení hlasování v aktuálním kole se kvapem přiblížilo. Sice jsem vám slíbil výsledky na pondělí 4/1 10, ale budu s rodinou odjetý na Vysočině a nevím, jestli se mi podaří mobilní připojení, jinak se tam k netu zatím nelze dostat. Samozřejmě to vyzkouším, ale kdyby to nešlo, výsledky budou až během týdne OD 4/1 10.
Děkuji za pochopení, mějte se krásně, užijte si Silvouša :wink: :kytka: :pivo: :drink: :ok:

30.12.2009, 7:09

Odpovědět s citací
Příspěvek 
ahoj lidi,
ve fotosoutěži se nám otevřela diskuze na téma ZVEŘEJŇOVAT AUTORY FOTEK A NEBO VYSTAVIT SOUTĚŽNÍ FOTKY ANONYMNĚ? Zajímalo by mně, co vy na to, je to totiž docela zajímavé téma k diskuzi. Oboje má své PRO a PROTI. Pokud je fotka vystavena anonymně, můžeme se k ní vyjadřovat, aniž bychom byli nějak ovlivněni tím, kdo ji vyfotil. Pokud bude autor zveřejněn, naskýtá se zas prostor pro okamžitou diskuzi kolem snímku přímo s "pachatelem" :wink: . Byla bych ráda, kdybyste se k tomuto tématu vyjádřili a napsali sem pokud možno co nejdřív svůj názor. Připravujme s Andym nové téma soutěže a pokud by vás většina byla pro okamžité zveřejnění autora, mohli bychom s tím pracovat už v dalším kole.

30.12.2009, 13:15

Odpovědět s citací
Příspěvek 
já vlastně ani nevím, co je lepší, něco do sebe má oboje. Pokud nevím, kdo je autor, nejsem tím nijak ovlivněna a můžu hodnotit snímek jako takový a vyjadřovat se jen k záběru a kvalitě a hodnotit podle toho, jak to cítím a jak na mně snímek působí. Tipovat si, kdo kterou fotku asi mohl fotit, je taky docela zábava. Na druhou stranu když budu znát autora, můžu se do něho víc "pustit", když se mu snímek na jeho kvalitu focení nepovede a nebo ho naopak podpořit a pochválit za mimořádný úlovek. Fakt je, že při hodnocení už by mně čistě teoreticky mohlo ovlinit to, jaké mám ke komu sympatie, jak jeho focení vnímám jako celek, a různé jiné drobnosti, které člověka v jeho rozhodování každodenně ovlivňují. Jako autorovi fotky se mi najednu stranu líbí, že mou fotku nikdo nezná a proto se k ní vyjadřuje zcela nezaujatě. Ale být jako autor přímo uvedená, zase můžu hned reagovat na dotaz, na kritiku nebo na pochvalu a můžu diskotovat o tom, odkud snímek je, proč jsem vybrala zrovna tenhle, co jsem musela absolvovat, než se vyfotil apod. Ttyhle dodatečné informace mohou hodnocení ostatních taky posunou někam jinam, než by bylo při anonymním bodování.

tak vám nevím, ale možná bych byla i pro zveřejňení autora hned na začátku soutěže

Naposledy upravil Dais dne 30.12.2009, 13:34, celkově upraveno 1

30.12.2009, 13:25
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Jsem pro anonymitu autora.

30.12.2009, 13:30

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Asi bych se měl taky více přiklonit k té anonymitě. Pokud nastane situace, kdy nějaký komentář fotky bude vyžadovat vysvětlení od autora, tak mu tak jak dosud vždy může odpovědět, čímž se samozřejmě odtajní, ale zase tak často se to neděje.
Na konci tohoto kola už podobné situace nastaly a tím, že se blíží konec hlasování, už asi ani neovlivní sympatie v konečném hlasování, něco jiného by to asi bylo na začátku. Ale věřím, že se více dává důraz na fotku než autora
Když tak, tak se můžou dotyční domluvit přes mail, kdyby neodkladně chtěl někdo znát údaje k fotce.
Jinak nechtěl bych být v kůži Andyho, ten se s tou odkrytou anonymitou vlastně musí prát od začátku, ale zvládá to dobře. :ok:

30.12.2009, 19:18

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Také jsem pro anonymitu.

31.12.2009, 10:20
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No Krtku, to není věc, kvůli které nelze objektivně hodnotit fotky ;)
Co se mne týče, v otázce uvedení či neuvedení autorů fotek již v době zahájení hlasování jsem názorově poněkud rozpolcen. Na jedné straně jsem pro zveřejnění fotek včetně autorů, aby autoři mohli, jak správně napsala Dais, bez jakéhokoliv omezování diskutovat s hlasujícími o svých dílech, hájit je atd. Ono to tedy jde i anonymně a jsou autoři, kteří to už teď dělají (včetně mne samého), ale ... no, být autor přímo uveden, bylo by to uvolněnější.
Na druhé straně jsem pro ponechání anonymní prezence fotek když pro nic jiného, tak pro to občas skutečné překvapení typu 'no páni jo, fakt bych neřek, že zrovna tahle fotka je tvoje'.
Realitě v mém případě je asi nejbližší takové konstatování- a tím se vracím ke svému prvnímu prohlášení, že je mi to vcelku jedno, protože jako sběratel soutežních fotek a tvůrce soutěžního prostředí vždycky vím, která fotka je čí, pro mne se na tom vlastně nic nezmění.
Měl jsem pro vás nachystán návrh v příštím kole vyzkoušet, jaké by to bylo, kdybychom autory prozradili rovnou. S tím, že bychom to změnili nebo ponechali podle toho, jak by to proběhlo. Nabízím tuto variantu i přesto, že vidím, že prozatím převažuje volba ponechat fotky anonymní.

2.1.2010, 0:19
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Dobře Andy to zní demokraticky :-) jsem pro vyzkoušet to protože si myslím že přibude kecání.Je tam trochu divné i to že ty vlastně znáš všechny autory a dřív je znala i Dája a tím jste se trochu lišili od ostatních.Nakonec kdo by moc chtěl tak by i vydedukoval kdo je autor protože ten své fotky neboduje a tím se v průběhu bodování prozradí.
Nakonec jen s potěšením konstatuji že se foto soutěž myslím chytla jako dobrý nápad i když třeba nápad Paragána s cestou kolem světa je bezkonkurenční a taky dobývání hospod je skvělé a tak nám všem přeji skvělé nápady i v dalším roce!Sportu zdar a cyklistice zvlášť

2.1.2010, 1:40

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Převlíkám kabát a jsem po vašich argumentech pro zkoušku odstranění anonymity. Je fakt, že kdo si tu malinkou práci dá, tak stejně zjistí, kdo může i dle hlasování, za tou nebo tou fotkou stát. A Jarka - SK znám dle focení motivů z Malé Fatry. :wink:

2.1.2010, 2:29
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další