Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.2017, 7:42

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
 Fotosoutěž! 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak to vyskoušíme.

16.1.2009, 19:13

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Klávesové zkratky:
- zmenšení stránky: ctrl -
- zvětšení stránky: ctrl +
- uvedení na 100% (původní velikost): ctrl 0 (nula na numerické klávesnici) ve všech prohlížečích kromě IE - tam platí ctrl *

Tyto klávesové zkratky fungují dobře a zmenšují/zvětšují celou stránku (tedy text, obrázky a video) v Firefoxu, IE7 a IE8(beta) a Opeře. Jen text zmenšuje pouze v SeaMonkey a Chrome (u Chrome předpokládám, že ve verzi 2 to bude opraveno). Safari a IE6 nemám nainstalováno, takže nevím.

Ještě je dobré při prohlížení větších fotek používat klávesu F11 - skryje nepotřebné panely nástrojů, které u mnohých představují polovinu obrazovky (funguje ve Firefox, IE, Opera, SeaMonkey) - zpátky opět F11

S tím IE6 si mne dost překvapil, to musí používat buď piráti, kteří si nemohou nainstalovat IE7, nebo lidé se skony k adrenalinovým sportům (vzhledem k bezpečnosti) - to samozřejmě platí i pro vyšší verze IE :-)).

16.1.2009, 19:24
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Takže Raddy a samozřejmě všichni další:
provedli jsme s Dais test s galerií obsahující fotky s delší stranou 800px. Na rovinu otevřeně sděluji, že mě s tím Dais natošup vypráskala na mráz a zrušila tenhle nápad jako žádost na byt. A když jsem se jí zmínil o tom, že může použít klávesu F11, zahulákala na mě akorát, že se už nemusím vracet.
Ona je totiž přesně ten typ uživatele internetového prohlížeče a potažmo PC vůbec, který chce od počítače výsledky a nemíní se zatěžovat jakýmkoliv typem štourání se v programech, aby jim pomohla s plněním svých požadavků. Přesně pro tento typ uživatele je naprosto příznačné to, že když jim řeknete "klikni si na tlačítko Start...", přeruší vás slovy "Hele nechod na mě hnedka s těmi technickými detaily, já nejsem Bill Gates!".
Vzhledem k tomu, že jsem se zatím - krom Raddyho a jednoho dalšího kamaráda - ve svém okolí s jiným typem uživatelů pořádně nesetkal, protože vím, že i v řadách Cyklobandy a jejích přátel je takových uživatelů většina a protože beru ohled na výsledky statistik, jejichž čísla jsou jasná, snažím se všechno na náš web připravovat tak, aby to bylo možné použít bez jakýchkoliv větších myslitelných podpůrných akcí.
Proto se na mě, Raddy, nezlob, ale delší strana fotek do fotosoutěžních galerií zůstane na 640px, úplně stejně jako ve všech ostatních galeriích. Bud klidný - dobře vím, proč ;)

Pojdme se ted pobavit o tom časovém rozvrhu hlasování, ted odcituji sebe sama:
Uzaverku posilani fotek bychom mohli dat na 6.2., pres vikend bych udelal galerii, pak by se do nedele 22.2. hlasovalo a ve zbytku unora vyhlasime viteze a nove tema, ktere mimochodem uz mam.
Co říkáte? Jarek - aspon jak jsem pochopil - je pro, co vy další?

16.1.2009, 22:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Hmmmmm :shock: Já asi nejsem uživatel typu "Hele nechod na mě hnedka s těmi technickými detaily, já nejsem Bill Gates!". Nedobrovolný (můj nápad to tedy rozhodně nebyl), ale přece. Dobrovolně se hlásím k rozlišení 1920 x 1200 (je to bomba). :wink:
K termínu: můžeš nechat hlasovat a uvidíš. Většina bude asi souhlasit ať to má trochu spád.
8)

17.1.2009, 21:38
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
No tak takový rozlišení bych taky rád...
To hlasování ohledně termínu hlasování (to zní dobře, že?) myslím není nutné, kdo k tomu má a chce co říct, má zde plný prostor.
A navíc: včera jsem měl na toto téma podrobný ICQ rozhovor s Dais, která mi předložila dosti pádné argumenty pro zahájení hlasování - a ted pozor - už 2. února!
Takže tímto vyzývám všechny, kdo mají zájem fotosoutěžit, aby již nemeškali s výběrem, úpravami a hlavně posíláním fotek, nebot uzávěrka posílání je tímto dána na pátek 30. ledna 09! O víkendě budu zpracovávat soutěžní galerii, takže další fotky do ní už přijímat nebudu.
V tomto duchu je i poznámka ve stránce soutěže na webu.
Další výhled? Hlasovat budeme po dobu tří týdnů, at se jednak můžeme v klidu rozhodovat a zvažovat, kolika body ocenit kterou fotku a jednak abychom se těmi fotkami mohli taky pokochat. Hlasování ukončíme v neděli 22.2., potom vyhlásíme vítěze a nové téma na březen.
Tak pojdme do toho :vykr: :wink:

18.1.2009, 11:03

Odpovědět s citací
Příspěvek 
no to je dobře, že už 2.února bude zahájeno hlasování, kdo to má vydržet tak dlouho čekat :)
Ještě k tomu rozlišení, nechtěl jsem se k tomu vracet, ale nedalo mi to
Když se podívám na statistiku ke mě na web, tak rozlišení 1024*768 a menší činí asi 35 proc, a pokud Andy říká, že na Cyklobandě to číní více jak 40 proc, což je veliké číslo aby se na ně měl brát ohled, a já to plně respektuji.
A pokud jde o tu počítačovou gramotnost...myslím, co řekl Andy, že má pravdu. Také se to pozná kdo jaký má nainstalovaný prohlížeč. Ale časy kdy na celé čáře vládl IE, už pomalu odeznívají. Když se podívám ke mě, tak má 54 %, což kdysi bylo 70-90 proc. Jen pro zajímavost IE 54. Firefox 37%, Opera 7,5%, Chrome 1%, safari 0,3%, SeaMonkey 0,07

18.1.2009, 14:34
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Děkuju Ti, Peťo.
Jistě, počet uživatelů IE6 a rozlišení 1024x768 neustále klesá, ale - aspon podle mých zjištění - velmi pozvolně. A pořád tito uživatelé vytváří plusminus polovinu veškerých přístupů. Což je příliš velký počet lidí na to, aby se na ně nebral ohled a dokonce se jim leccos nepřizpůsobilo. To je teda stav statistik přístupů CB, ale Tvá čísla hovoří podobně.

Ted k posílání fotek: prosím všechny, kdo pošlou fotky do soutěže, aby o tom tady dali vědět. Poslední dobou zaznamenávám jisté zneklidnující události v provozu redakčního mailu a nerad bych uvedl soutěžní galerii bez něčích obrázků. Děkuji :heart:

18.1.2009, 15:07

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ale zase je pravda že foto v rozměru 640*480 už některé fotky deformuje více, některé méně. Já myslím, že se to časem vytříbí

18.1.2009, 16:12

Odpovědět s citací
Příspěvek 
no, neříkala jsem to? já jsem totiž učebnicový příkad počítačového analfabeta, co má IE a je nedočkavý, kdy už budou fotky do soutěže k nahlédnutí :mrgreen: Čímž teda rovnouo znamuju, že první fotky ode mně jsou přihlášené, takže kdo je další? :wink:

Naposledy upravil Dais dne 18.1.2009, 21:08, celkově upraveno 1

18.1.2009, 21:00
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Povtrzuji příjem fotek od Dais, děkuji.
Následujte jejího vzoru! :wink: :ok:

18.1.2009, 21:07
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Potvrzuji příjem fotek i od Asterixe a díky jemu mám naléhavou připomínku: soubory fotek přejmenovávejte pouze očíslováním, viz pravidla soutěže, názvy fotek řešte odděleně, bud v textu mailu nebo textovým souborem v příloze.

Druhá důležitá věc: pro technické problémy v redakčním mailu jsem byl nucen změnit adresu na cyklobanda@cyklobanda.com - od tohoto okamžiku tedy fotky posílejte na tuto novou adresu redakčního mailu. Dočasně pojedou obě adresy paralelně, ale k 1.2.2009 mail redakce@cyklobanda.com přestane existovat!

18.1.2009, 23:44

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Andy píše:
Dais píše:
Není ten předběžný termín zbytečně dlouhý? Navrhuju zkrátit ho. Fotek zimy má každý z předchozích let určitě dost, tak není třeba čekat, až ta letošní skončí. Navrhuju dát termín pro zasílání soutěžních fotek do konce ledna. V únoru by se vyvěsily, v průběhu února by se pro ně hlasovalo o na a konci měsíce by se vyhlásil vítěz a od března nové téma. Co vy na to? Čekat ještě přes únor mi příjde zbytečně dlouho. Na stránce se nebude nic dít a naše chutě do soutěžení můžou polevit. Teď je každý nažhavený a zvědavý, tak proč to natahovat?

Nejsem proti. Prece jen si ale myslim, ze na hlasovani by mohly stacit dva tydny. Uzaverku posilani fotek bychom tak mohli dat na 6.2., pres vikend bych udelal galerii, pak by se do nedele 22.2. hlasovalo a ve zbytku unora vyhlasime viteze a nove tema, ktere mimochodem uz mam.
Co vy vsichni na to?

A budou mezi tématy někdy i akty? :wink: :oops:

19.1.2009, 18:13

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Podle reakcí badám, že tenhle dotaz byl jaksi mimo mísu :oops:, dám tedy další, snad trošku rozumnější: Budou na konci hlasování odtajněny všechny fotky (aby bylo vidět, jak si kdo s tou kterou fotkou vedl) nebo se této pocty dostane jen vítězům?

20.1.2009, 16:48

Odpovědět s citací
Příspěvek 
no já myslím, že každý bude zvědavý, jak si jeho fotky stály v porovnání s konkurencí a od koho byl jaký zajímavý snímek, takže asi se bude odtajňovat. A když Andyho pěkně poprosíme nebo mu budem dostatečně vyhrožovat :wink: , poskládá nám to i podle úspěšnosti s uvedením počtu dosažených bodů

20.1.2009, 17:35
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Helejte se vy dva, že jste se na mě domluvili? :)
Tak podle počtu hlasů fotky určitě řadit nebudu, ale vyzkouším, co si soutěžní galerie dá líbit za předělávky - ono jde o to, že v ní dojde ke změnám v komentářích (k názvům fotek připíšu autory), dále ke změně řazení fotek (podle autorů) a je otázkou, zda u fotek zůstanou jejich komentáře s hodnocením. Takže provedu pár testů a podle toho dám vědět.

20.1.2009, 17:55
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další