Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 27.5.2018, 1:42

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
 Fotosoutěž! 
Autor Zpráva
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tak co Milko, Raddy - jdete do toho?

26.1.2010, 20:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Tož počujte, někteří se tady ozvali, že by rádi větší fotky v soutěžních galeriích. Udělal jsem, co se dalo, ztratil půl dne hledáním nových programových modulů v zájmu najít nějaké řešení přijatelné pro všechny. Bohužel jsem se nakonec musel uchýlit ke kompromisu, který jsem včetně důvodů popsal výše. Ptal jsem se vás, co vy na to a nedočkal se odpovědi. Jediný, kdo se ozval, je Dais a té se ta úprava nelíbí.
Dovoluji si upozornit vás VŠECHNY - tj. rozhodně ne jen ty, kdo se ozvali o zvětšení fotek - na to, že tím, že mi neodpovídáte, nutíte mne k realizaci řešení podle mého vlastního uvážení a tím je vrácení velikosti na původních 640px. A to z důvodů, které jsem tady taky několikrát prezentoval.
Zcela otevřeně řečeno: nutně od vás potřebuju zpětnou vazbu, uvědomte si, že něco vyprovokovat a pak to nechat být nejen nic neřeší, navíc je to důvodem jisté rozladěnosti administrátora - když pro nic jiného, tak pro to, že prostě nedostal odpověd na dotaz.
Dobře víte, že mám snahu se pro web rozkrájet, abyste měli všichni všechno. Ale pokud jen něco rozvíříte a když od vás potřebuju nějaké zhodnocení nebo názory, mlčíte, tak mi to nemějte za zlé, ale za těchto okolností vám vyhovět nemůžu, nejde to. Takže vás žádám: předkládejte argumenty pro zvětšení fotek, obhajujte původní velikost, snažte se přesvědčit mne o jednom či druhém. Pokud tak neučiníte, vrátím fotkám původní rozměr 640px.

7.2.2010, 15:35

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Zde jsem nahrál stejné fotky jednak ve formátu 1024*768, 800*600, 640*480
http://petrmikeska.rajce.idnes.cz/zkouska

7.2.2010, 16:03

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Pro mě je každá velikost malá. Logo tolik nebije do očí. A první pohled přitáhne vlastní fotka. Líbí se mi mnohem víc, i když bych brala i větší...., ale já mám monitor trochu větší 1920×1200. Ty staré fotky musím na monitoru hledat. Vyzkoušela jsem i monitor notebooku a tam ty větší jsou taky lepší a ten má uhlopříčku 14,1".

7.2.2010, 21:21

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Krtek píše:
Ahoj Andy, větší velikost fotek bych uvítal, byť možná nakonec to vůbec nebude mít vliv na další dění kolem Fotosoutěže, to fakt ukáže čas. Jen si zabrousím kousek zpátky na mé komentáře k fotkám, na některé mé povzdechy nad tím, že jisté fotky být větší, tak by se jistě vyjímali nádherně.

Ahoj Andy, promiň, že cituji sám sebe, ale snad tímto jsem projevil dostatečný zájem o fotky větší velikosti :wink:

8.2.2010, 0:35

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Krtku to Andy určitě zaregistroval a právě proto se hodiny drbal s tím, aby vymslel a otestoval, jak by to šlo udělat, aby se vám "náročnějším" dalo nějak vyhovět a aby i ostatní, co se jim teď nechce soutěžit, byli víc motivovaní a třeba se taky konečně do toho našeho fotohraní zapojili. Myslím, že očekával nějaké reakce na to, co vymyslel, přesněji na to, co mu technické možnosti umožnily. O něco se snažil a potřebuje vědět, jestli má vše nechat při starém nebo jestli to k něčemu bylo a má cenu, aby to kvůli vám předělával. Já jsem slepá a zas takový rozdíl jsem v tom neviděla. Jenže já jsem laik a tak to neřeším ale vy fajnšmekři v tom snad změnu k lepšímu uvidíte. Mně osobně je třeba úplně jedno, jaký formát fotek bude, pokud na monitoru uvidím fotku celou, páč si stejně jen tak hrajem. O titul nejlepšího fotografa na světě nesoutěžíme, profíci nám sem nekoukají, aby nás celí ohromení angažovali a dali nám lukrativní kšeft, takže o nic nejde :wink:

8.2.2010, 13:00
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Myslím si to samé. :ok:

8.2.2010, 14:46

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Delší dobu jsem sem nenakukovala. Jsem pro vyzkoušení rozlišení 720px, aby se vyhovělo všem majitelům různých monitorů. A jak píše Dáša : O titul nejlepšího fotografa na světě nesoutěžíme ....., tak bych zrušila v soutěžní fotogalerii i logo. Nemají ho na svých webech většinou ani profíci, protože fotka v takovém rozlišení nemá žádné valné využití. A o naše dílka určitě nikdo cizí mít zájem nebude. :D

8.2.2010, 15:03

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Já jsem pro minimální velikost fotek v rozlišení 800*600, které jsem bez problemů schopen si prohlédnout i na netbooku s rozlišením 1024*600 px. Fotku na stojáka si odroluju, nebo si ji jednoduchou klávesovou zkratkou ("ctrl" + "-") zmenším, nebo se na ni kouknu na monitoru doma. Ale pokud by to bylo ještě víc 1024*768 nebo 1280*1024, jen dobře. Ale něco podobného jsem už psal a zatím jsem názor nezměnil.
Navíc mám silné pochybnosti o přesnosti údajů z netmonitoru o rozlišení monitoru, které návštěvníci používají. Údaje jsou a musí být zkreslené - například při zobrazování na dvou monitorech najednou, třeba monitor + projektor apod.
Vím, že zastánce malého rozlišení nepřesvědčím, stejně jako oni nepřesvědčili mne. Takže mi připadlo zbytečné znovu reagovat.
S tím logem souhlasím s Milkou. Navíc každý soutěží za sebe, neprezentuje v soutěži Cyklobandu. A velké svítivé logo na zbytečně malé fotce ... no není to ono.
Pokud necháte rozlišení na 640*480, tak mi to nevadí. Rád se na soutěžní fotky podívám.

8.2.2010, 18:37

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Znovu jsem se dívala do fotogalerie a většiva fotek je stejně na šířku, tak by asi těch 800 x 600 bylo schůdných pro všechny. A pomoci F11, by neměl být problém i s fotkami focenými na výšku. :heart: :)

8.2.2010, 19:00
Administrátor

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Takže tak, jak to vidím, ponecháme v platnosti velikost 720px ju?
Ted budu reagovat na některé vaše vstupy. Dais vystihla přesně, o co mi jde a plně souhlasím s jejím postojem, že naše fotosoutěž je vlastně jen hra. V tomto pojetí je podle mne velikost fotek druhořadou záležitostí, nebot skutečný význam té NAŠÍ fotosoutěže je jinde: ukázat fotky a mít dobrý pocit, že asi opravdu s tím fotákem něco umím, když se moje fotka umístí nebo ji někdo úspěšnější pozitivně zkomentuje. Vždyt je to u nás především o tom, pochlubit se a ne, jestli zrovna tenhle pixel má ten správný odstín.
Asterix nabídl Rajče. Je to rozhodně dobrý nápad, dokonce jsem si všiml, že ty největší fotky Rajče samo zmenšuje podle monitoru a nabízí možnost zobrazení zmenšené fotky v plném rozměru. To je určitě dobrá vlastnost. Pro účely fotoutěže je však velmi důležitá i možnost pohodlného komentování a hodnocení fotek a zde je u Rajčete problém: pro vložení komentáře je třeba být registrován a přihlášen. Nevím, jak komu, ale mně moc nejde moc pod fousy představa registrace na Rajčeti jen proto, abych mohl komentovat fotky. Nemluvě o - pravděpodobně - nemožnosti barevného přizpůsobení prostředí galerií Rajčete.
Radko, Raddy: myslím si, že většina z nás nepotřebuje ke svému živobytí tak veliké rozlišení monitoru, dokonce zastávám názor, že 1024x768 nebo 1280x1024px popř. stále více se prosazující širokoúhlé rozlišení 1440 nebo 1600x900px nám naprosto plně dostačuje. Kdo má široký monitor o výšce 900px, bude určitě potřebovat F11 na zobrazení 800px na výš, při 720px nikoliv. Na monitoru 1024x768px se 720px na výšku zobrazí pouze při F11, 800px je už nutné rolovat i při pravé noze za levým uchem. A jak pořád řikám, důležité pro naši soutěž podle mne není super důkladné zobrazení, ale prosté zobrazení fotky na šíř i na výš CELÉ, čili bez nutnosti rolování fotky. Proto jsem zvolil těch kompromisních 720px, které je možné, byt s F11, zobrazit celých i na malém monitoru.
Dále: nedůvěřuješ-li statistikám, jsi nucen v zájmu skutečně uspokojivého řešení této věci dotázat se každého jednoho našeho uživatele na jeho rozlišení a teprve potom něco řešit. Tato představa mi ovšem v našem případě vyvolává lehký úsměv na líci.
Co se týče loga, můj názor je nechat ho tam. Při nově nastavené mírné průhlednosti na zvětšených fotkách už není tolik výrazné a slibuju, že pokud časem půjdeme do rozměru 800px, na jeho velikost sahat nebudu.

Tak a ted trochu jinak, ono se to totiž dá otočit. Ozvěte se všichni, kterým z jakéhokoliv důvodu vadí představa fotek o 800px na výšku. Momentálně je tady totiž zájem právě o tento rozměr, já jsem vlastně jediný, kdo obhajuje uživatele malých monitorů, ale protože se tito dosud nijak podstatně nevyjádřili, tak ani nevím, jestli tady necedím krev pro nic za nic. Tady je ukázková galerie s fotkami 800x600px, mrkněte na to, pozornost věnujte zejm. fotkám na výšku a pamatujte na F11. A sami řekněte, zdali ji musíte posouvat nebo ne, jestli se vám to líbí nebo ne, co vám na tom vadí nebo vám to nevadí, prostě jak to vidíte. Je možné, že vám to přes veškeré tahanice nebude závažně překážet a v tom případě se zaručuju, že počínaje příští soutěžní galerií budeme mít fotky 800x600px.

8.2.2010, 23:33
Odpovědět s citací
Příspěvek 
Podíval jsem se Andy na daný rozměr a myslím ,že je to maximum.Osobně nevidím důvod aby byl větší.Beru to jako kompromis.Mě stačil původní rozměr.

9.2.2010, 8:42

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Ahoj Andy, tak tohle bych bral, líbí se mi to. Musím sice zmáčknout F 11, ale to mne nezabije :wink:, ...... pěkně se na to kouká :slunko: :ok:
Logo nechávám na tobě, máš volné ruce, pokud jej nebudeš zvětšovat :wink:, ale nevadí mi - iniciály CB asi neuspěly, viď?, ale byly hezké.

9.2.2010, 16:52

Odpovědět s citací
Příspěvek 
Souhlasím s Krtkem 800x600 dobrý.

9.2.2010, 20:02

Odpovědět s citací
Příspěvek 
800*600 dobrý. Pokud někomu vysloveně vadí fotky na výšku o rozměru 800, může se v JAlbumu dát max rozměr 800 - šířka 720 výška.
Pokud jste pro logo, CB podle Krtka by bylo lepší.

9.2.2010, 20:47
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další